| Heyimcree a întrebat:

Buna,TPU! Am 11 ani si maine este ziua mamei mele. As vrea sa o surprind facandu.i un tortulet. Ma puteti ajuta cu o reteta usoara,care nu necesita coacere, sa nu imi ia mult si sa fie cat de cat ieftina? Multumesc fain!

2 răspunsuri:
| Anonim141204 a răspuns:

Ai ales o super idee cu tortulețul eu asta fac mereu. Pai pentru a nu fi necesari foarte mulți bani, îți recomand blatul gata făcut ( găsești în orice magazin). Poți folosi frișcă ( îți recomand HULALA la tub) pentru ornat și să pui o cremă ( eu o folosesc pe cea de la dr. Otker)...

Ca să fiu mai clară:
Ungi fiecare blat de tort în parte cu cremă și pe margini pui frișcă( nu neapărat, poți lăsa așa) și pe pe deasupra pui fructe sau bomboane.

Sper că te-am ajutat! La mulți ani mamei tale!

| Anonim141204 a răspuns:

P.S. : Am uitat să-ți spun că trebuie să-l lași la frigider până in momentul când decizi să-l consumi, câteva ore.