| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am 24 de ani, am terminat de curand facultatea si am ramas fara prieteni.
Majoritatea colegilor de la scoala s-au risipit cei de la munca sunt doar in interes de serviciu.
Eu sunt o persoana mai introvertita si ma intergrez greu.
In viata de zi cu zi am cunscut numai persoane false sau care sunt cuplate, nu am avut deloc noroc in a cunoaste pe cineva disponibil sau interesat in a socializa sau o relatie.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| tudorvolcano a răspuns:

Să te alături unui club sportiv: dans, arte marțiale, o sală de sport etc.
Încearcă să te bagi în seamă din când în când, și vei avea cunoștințe cu care să socializezi.

Ești băiat sau fată? Dacă ești fată, ar trebui să fie ușor să găsești un băiat să te abordeze, dacă te expui.
Dacă ești băiat, trebuie să ai calități din plin ca să fii atractiv: situație financiară bună, pătrățele, să fii bine îmbrăcat etc., și să insiști pe acestea, dacă nu ai vorbele la tine.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand nu merge treaba cu relatiile atunci trebuie sa te orientezi pe servici, bani, sanatate. Nu mori daca ramai asa

| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu pentru o sotie, cauta o comunitate crestina unde sa te integrezi, sunt si site-uri crestine matrimoniale unde unii si-au gasit partenerul de casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Recomand sa-ti faci alti prieteni!
Prietenii vin si pleaca in viata noastra, doar cei adevarati raman. Probabil ca nu ai dat inca de un prieten/prietena adevarata, aceea esti singura acum. dar pentru atat lucru nu trebuie sa te stresezi, fiindca iti poti cauta si face prieteni noi, care impart aceeasi viziune ca si tine, care gandesc asemanator samd.
Cauta-ti loc de munca si cu siguranta vei gasi pe cineva in viitor!

| T0T a răspuns:

Să o lași mai moale. Nu încerca prea din greu. Nu e obligatoriu să stai cu oameni, mai ales dacă oamenii sunt așa cum îi descrii.

| LordCristobal a răspuns:

Nu e nicio problema dacă ești o persoană introvertita.Din păcate,în țara noastră persoanele introvertite sunt marginalizate din motive penibile.
Daca vrei să îți faci prieteni participa la evenimente sociale de amploare mai mare cum ar fi:concerte,competiții sportive sau alte evenimente.Dar când îți faci prieteni,să îți faci prieteni care au interese și pasiuni comune cu tine.
Cat despre relații, ca să cunoști un partener trebuie să abordezi pe strada, să mergi in cluburi sau să cunoști prin aplicații de dating(Facebook dating, Tinder, Badoo).
Dar eu îți zic că nu trebuie să îți prioritate în ati găsi prietenii.Incearca să îți investești timp in hobiurile care îți aduc bucurie în suflet și fă mișcare în aer liber.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spuneam în întrebarea precedentă : gaseste-ti un hobby, și alătură-te unui grup, astfel poți să îți găsești fie jumătatea, fie niște prieteni - prietene! Nu te da în lături de la nimic!

| blairelovesmusic a răspuns:

Gaseste-ti un hobby, doua.

| Kakarotto2016 a răspuns:

Nu-ti fa griji pentru ca nu esti singura care are acelasi probleme.

| ionelapreda a răspuns:

Buna! Si eu am 24 de ani. Nici eu nu am prieteni. Am fost langa persoanele pe care le consideram apropiate, dar cu timpul au dispărut pe rând pentru ca nu mai aveam ce sa le ofer. Nu ma consider vinovata cu absolut nimic deoarece am oferit tot ce am avut mai bun pentru ele.
In ultimii ani m-am axat doar pe partea profesională pentru a uita de singuratate. Cu toate astea. parca as avea nevoie sa ies la o cafea si sa socializez, dar nu am pe cine sa sun. Si e nașpa sentimentul.
Dacă vrei sa vorbim, putem lua legătura! Numai bine!?