| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am terminat scoala si acum lucrez, nu am ramas decat cu 2 prietene care vorbim cand si cand.
Ma simt atat de singura ca si cum as avea 0 viata sociala, as dori sa mai cunosc oameni noi dar nu stiu de unde sa incep.
Sunt mai introvertita si timida cateodata si am nevoie de persoane cu care sa mai povestesc una alta.
Ce ma sfatuiti sa fac? Voi ce ati face daca ati fi in situatia mea?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Încearcă dacă ai timp liber sa mai mergi la un voluntariat, acolo mai întâlnești oameni noi. Sau ieși și cu prietenii celor 2 prietene când ies toți. Așa mai cunoști oameni noi.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ocupatie gasesti, trebuie sa vrei. Cu lumea o sa ai multe vrute si nevrute prin care se pot nimeri situatii de violenta fiind femeie multi profita de asta. Ar trebui sa cunosti un tip prin parintii lui care stie daca bea fumeaza ce face, sa fie deala care sta in casa si nu bea des, daca nu fumeaza e un avantaj ca sa mergi la sigur ca e linistit

| McGregor788 a răspuns (pentru mgtow):

Ce treaba are fumatul cu liniștitul? Mai degrabă sa se ferească de cei care sunt pierduți in patima alcoolului, crede-ma. Țigara o fumezi si 'mergi mai departe', nu devii recalcitrant, nu nimic, dar in schimb la bautură e cu totul altă poveste.

| mgtow a răspuns (pentru McGregor788):

Derajneaza fumatul, gust de tigara in gura, miros de tigara in casa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum mie îmi place singurătatea și mă obosesc interacțiunile sociale, aș prefera să călătoresc, să mă plimb și să vizitez locuri de una singură.

| TudorDD a răspuns:

2 prietene? E bine și așa. Eu nici pe ăia nu-i am, pentru că am ales asta. M-am schimbat, nu găsesc principii și valori comune în cunoștințele mele așa că prefer singurătatea. Bucură-te de viață așa cum o ai. Uneori uităm cât de norocoși suntem pentru că trăim, pentru că respirăm, pentru că suntem liberi și nu în vreun lagăr sau închisoare, pentru că avem unde munci, pentru că suntem sănătoși, avem mâncare, etc. Mult succes!