| iuli_2345 a întrebat:

Am 3 zile de cand ma cert cu mama incontinu. Ea vrea sa ma trimita la tara iar eu nu vreau pentru ca e plictiseala si nu am cum sa vb cu prietenu meu (e plecat in alta tara).
Ea mai mult vrea sa ma desparta de el ca nu stiu ce nu ii conv lui. Aseara cand vb cu el a intrat ca un fulger in camera si a inceput sa zica ca e un nesimtit ca o sa-mi puna batic in cap si fusta pana la pamant( e de alta religie). El a auzit totul ca vb la microfon.
Eviden ca s-a suparat, mama lui nu a zis niciodata si nu mi-a vb urat spre deosebire de maicamea.
Mama vrea sa ma trimita la tara pana ce incepe sc. Sa nu mai vb cu el sa ma desparta de el. Eu nu pot sa fac asta ne iubim enorm de mult avem 1 an de cand suntem impreuna.
Tot timpu cand ii zic ca nu vreau sa ma duc la tara imi spune ca de Paste te-ai dus ca era el, de Craciun la fel.
Nu vreau sa ma duc acolo. Imi e urat locu nu am cu cine sa ies sa vb... nu am nimic.
Cel mai mult imi e frica sa nu-l pierd pe prietenu meu. Na am net pe mobil si vb pe face straight face
Nici nu stiu cum sa-i zic pietenului meu acest lucru ca maicamea vrea sa ma trimita la tara.
Nu am liniste si plang incontinucrying
Va rog ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Lasa vrajeala si intereseaza-te de batic si de fuste lungi pentru ca, bag seama, maica-ta te vrea libera si tu nu ca nu-i bine.Normal ca nu-i bine sa fii liber atita timp cit n-ai cunoscut inchisoarea.

| Kiddzutsa a răspuns:

Mai, problemele in genu` asta sunt foarte dure.
Cati ani ai? Cati are el? De ce nu va mutati amandoi?
Sau, alta intrebare, crezi ca te putem ajuta noi? Vom venii acasa la tine sa vorbim cu mama ta? Stai un pic si gandeste-te inainte sa raspunzi, vreau sa fii sincera cu mama ta si sa ii spui ca este singurul baiat pentru care simti asemenea sentimente, si ca, NIMENI nu va va desparte happy.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Buna!
Eu zic ca ar trebui sa porti o discutie cu mama ta apoi cu el iar apoi cu amandoi. Daca tu chiar il iubesti trebuie sa ii accepti religia si mama ta ar trebui sa inteleaga dar daca nu ii convine atunci ati putea sa va casatoriti si sa aveti religia ta(binenteles daca sunt de acord parintii lui.Iar daca mama ta nu renunta du-te la tara daca el chiar te iubeste va fi de acord.
Bafta!

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Discuta cu mama ta! Intreab-o ce nu ii place la el! Incearca sa rezolvi toata situatia dintre voi zicandu-i ca va iubiti enorm si daca asta nu este inainte de toate atunci ce? Poarta o discutie sentimentala cu mama ta! Cand vine vorba de iubire cam toti ar trebui sa cedeze! Intreab-o daca tu si tatal tau ati fost nevoiti sa fiti despartiti, sa fiti despaartiti unul de altul din cauza parintilor? Sa purtati o iubire interzisa unul altuia cand stiti ca va iubeati atat de mult? Ok uite niste idei! Daca iti va zice ce nu ii place la prietenul tau, incearca sa ii explici lui aceste lucruri cu mare grija, se poate supara daca nu stii cum sa ii zici! Incercati sa faceti in asa fel incat sa rezolvati defectele (in ghilimele ), iar mama ta il va accepta! Nimeni nu e perfect! Sper ca te-am ajutat kiss

| ayame69 a răspuns:

Pai ai putea sa porti o discutie cu mama ta si sa-i explici ca pe tine nu te deranjeaza religia lui pana la urma nu se stie daca te vei casatori cu el sau nu, ai mai putea sa-i spui ca va iubiti mult si ca nu vrei sa te desparti de el.Nu trebuie sa plangi iti faci rau trebuie sa fi tare si sa incerci sa o convingi sa nu te duca la tara nu te da batuta nu cred ca te va duce cu forta chiar daca nu vrei, daca chiar nu merge vorbeste cu prietenul tau si spune-i ca maicata vrea sa te trimita la tara si ca tu nu vrei si ca nu sti ce sa faci poate iti da si el un sfat.Bafta sper sa reusesti.

| emm a răspuns:

Ma...gandeste`te ca mai e cam o luna pana incepe sc.si ca prietenul tau te va intelege. spune`i prietenului tau ce vrea mama ta sa faca. pentru. ca nu tu esti vinovata ca mama ta nu va intelege. Si daca pleci la tara.ia perioada asta de timp ca pe un test pentru rel voastra.
Bafta! :*
Si sa auzim de bine big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sean?

| teiube a răspuns:

Eu cred ca mama ta ar trebui sa te intelega si sa te sprijine iar daca nu vrei sa mergi la tara nu te duce ca or nu mai ai 5 ani sa faci ce vrea ea sa te duci la tara nici mie nu imi place iar in ceea ce il priveste pe el daca va iubiti sincer Adevarata dragoste poate rezista distantelor si orcarei provocari si invinge orice obstacol

| Monica07 a răspuns:

Nu ai zis cati ani ai tu si nici daca prietenul tau este stabilit acolo sau e in vacanta. si daca nu vorbiti un timp daca va iubiti relatia rezista.sincer eu nu mai am incredere in relatiile cu persoane de alte religie pentru ca am patit dar acum nu zic ca nu pot fi si de durata