| mentholinks a întrebat:

E normal ca o mama sa-si imbrace fiica ciudat din cauza religiei? Cu batic si fusta incomoda pana sub genunchi doar pentru a fi pe placul lui Isus.

16 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mama inapoiata...

| SilentRain a răspuns:

E ciudat ca o mama sa impuna copilor un stil de viata fara vointa lor 'sa le sugrume libertatea de exprimare
Tipul asta Isus a zis doar ca fetele sa se imbrace decent, dar uni au intels ca trebuie sa te imbrace ca bunica din cimitir ca sa ii placa lui

| AC4S4 a răspuns:

Ce e ciudat in imbracamintea aceasta?

| Superior a răspuns:

Dumnezeu nu vrea asa ceva, LOL

| RAY a răspuns (pentru Superior):

De care dumnezeu vorbesti?

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Biblic.

| mentholinks explică (pentru Superior):

Biblic sunt 2 dumnezei, Yhwh si Isus. Deci care din ei?

| Superior a răspuns (pentru mentholinks):

Iisus e fiul lui Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Nu,nici pacar pavel nu recunoaste asta, dar cum nu ai citit biblia de unde sa stii

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Este acelasi Dumnezeu si in Vechiul Testament, si in Noul Testament. Acelasi Dumnezeu Treimic, doar ca despre Iisus in Vechiul Testament sunt numai proorociri. Dumnezeu are mai multe denumiri: YHWH(,, Cel ce este"), Emanuel(,, Cu noi este Dumnezeu"), Savaot, etc., iar aceste denumiri sunt mentionate in Biblie. In una dintre epistolele sfantului Ioan scrie ca trei sunt cei care marturisesc in cer, iar acestia trei una sunt. Deci, clar ca e vorba de Treime. Faptul ca Iisus nu prea e mentionat in Vechiul Testament nu inseamna ca El nu exista sau ca sunt doi dumenezei diferiti.

| NGheorghe a răspuns:

Ce tare! Da se pare că nimeni nu se prinde de ce prostii scrii tu aici. Adică fica aceea umbla in chiloți (cred) si are o fusta doar de la genunchi in jos! Plus batic pe cap! Nu-i nimic ciudat... asta este ultima modă happy
PS: Ciorapii sunt "până sub genunchi". Fusta este "peste genunchi".

| CinevaAnonimă a răspuns:

Este un pic exagerat acest lucru...

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Dar tu cum mergi in bise?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Eu nu sunt obligata sa ma imbrac asa.

| Saiko10 a răspuns:

Dumnezeu nu spune cum sa te imbraci, poti sa te inbraci cum vrei tu, nu pe placul lui Dumnezeu este imbracamintea aceia ci pe placul parintilor.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Nu este normal pentru ca nu suntem talibani si nici burka nu trebuie sa poarte femeile.
Unii parinti sunt conservatori, iar religia/biserica ii face si mai rai. Te poti imbraca cum doresti. Dar este normal, intr-un lacas de cult, indiferent de religie, sa te imbraci conform etichetei.
Spre exemplu, in manastirile crestin-ortodoxe din Grecia te pun sa te imbraci in pantaloni lungi si bluze pe care ti le procura ei. In templele buddhiste din Asia trebuie sa te descalti la usa si exemplele pot continua.
Sper ca fiica respectiva va creste si isi va alege singura drumul in viata.