| SperantaPierduta a întrebat:

Am fost cu un baiat mai mult timp (peste 2 ani), (primul/ prima din toate pct de vedere). De-a lungul timpului ne-am tot despartit si impacat. De cele mai multe ori el era cel care gresea si dupa un timp se intorcea sa ne impacam. Eu nu am mai fost cu nimeni pentru ca il iubesc si nu pot sa fiu cu o pers la care nu tin. El in schimb a avut multe si majoritatea curve happy. Problema e ca si acum s-a cam distantat. (am incercat sa vorbesc cu el, dar spune mereu ca nu are nimic). Oare ar trebui sa fiu mai indiferenta si eu? E posibil ca pentru faptul ca el stie ca mereu sunt acolo pentru el si il iubesc, n-am mai fost cu altcineva si l-am iertat mereu sa se comporte asa (stiind ca sunt acolo pentru el?) Ar trebui sa fiu mai rece cu el? Am auzit ca de multe ori indiferenta ajuta. Oare ar observa si s-ar modifica ceva daca mi-as schimba si eu comportamentul? A mai fost cineva in situatii asemanatoare si dupa s-a rezolvat ceva? Multumesc happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Majoritatea raspunsurilor ti le-ai dat singura. Majoritatea "prieteniilor" au cateva etape de parcurs. Atunci cand s-a consumat si ultima etapa, apare indiferenta, in special din partea lui. Mai poti cel mult prelungi relatia, dar nu o mai poti salva.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Fii mai indiferenta si vezi ce face.
Poate fi o solutie.
Daca vezi ca e tot mai distant, atunci n-are rost sa stai dupa el.

| Stassy a răspuns:

Da ar merge.Fii un pic mai rece, sa vezi cum reactioneaza si atunci poate o sa fii mai fericita

| XDeiutzaX a răspuns:

Eu zic sa te duci la el si sa-i spui ca vreti sa clarificati. Daca se poarta recec cu tine spune-i ceva de genu:
-De ce e porti asa rece cu mine? Eu am venit aici pentru tine!
SApoi pleaca.El va sta, se va gandi si isi va da seama.Tu inainte sa vrea ca voi sa va impacati trateaza-l cu indiferenta.Succes!

| iubesteOrezul a răspuns:

Hei! Situatia ta este des intalnita. De obicei acea persoana care este rece fata de tine nu te iubeste maxim. Nu vreau sa spun ceva gresit sau sa o iei in nume de rau dar poate ca s-a intors mereu pentru ca se obisnuise cu tine si ii era greu singur, nu pentru ca te iubeste. Totusi 2 ani de zile nu sunt 2 zile/luni. Sunt anii. Intr-adevar indiferenta ajuta uneori, dar aleteori nu. Daca nu te iubeste si s-a intors doar din obisnuita si tu devi mai rece cu el, este posibil sa se indeparteze cu totul. Daca te iubeste, intr-adevar, si vrea ceva cu tine eu zic ca totul va fi bine. Parerea mea este ca nu stai 2 ani cu cineva daca nu o iubesti. Mult succes :*.

| cнσcσ a răspuns:

Buna! Uite sfatul meu este sa nu mai fii asa indulgenta sa fii mai sigura pe tine si sa fii un pic mai dura cu el. Si nu il mai ierta cand face chestii de genu' pentru ca o sa isi ia lumea in cap si la un moment dat o sa isi bata joc de tine! Parerea mea este ca daca mai face chestii de genu' in continuare sa il lasi sa se tot duca pentru ca nu merita! Daca te iubea nu facea ce a facut pana acum. Ai grija de tine :*winking >big grin

| ursuletzpufos a răspuns:

Sa stii ca am trecut prin aceasta situatzie si inca mai trec problema era ca am incercat sa fiu si eu indiferenta dar am facut-o in fata lui iar lui nu i-a placut pentru ca inc ama mai placea chiar daca umbla cu altele incearca sa te dai la altcineva in fata lui poate o sa mearga sper ca te-am ajutat mult succes:*!