| BlackRose16 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi urgent ....am stat cu un baiat 8 luni si ne-am desp recent pentru ca i-am promis ca nu mai fumez dar nu m-am putut abtine si intr-o zi am tras doua fumuri ...si nah ....eu am vb cu el si i-am cerut sa ne impacam dar nu mai vrea...ce as putea face sa ii schimb decizia? :-(
Ajutati-ma va rog!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti cauti un fumator, el nu suporta tigara si nu poate sa fie fericit cu cineva care isi distruge sanatatea

| KodrutZ a răspuns:

Gaseste unul care sa te inghita asa. E bou daca te inghite din nou.

| Mayar a răspuns:

El tine la tine si nu vrea sa te vada ca ajungi asa cum ajung oamenii care fumeaza (vezi pe net). Dar tu i-ai demonstrat ca o tigara te conduce si ca nu poti renunta la aceaata porcarie de viciu nici macar pentru el.
S-a convins. Nu o sa mai aiba niciodata incredere in tine pentru ca a vazut ca nu ai vointa. Cu ti.pul vor aparea alte dubii de alta natura, si tot asa.
Te condamn pentru ca fumezi. Mai intai lasa-te de vicii ai apoi fa-ti ordine in viata. Nu ii strica viata baiatului. Si eu as fi facut la fel.
Daca ai o vointa praf, ce mai ai pretentii de la el?

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu cred ca din cauza de la tigari te-a lasatsad

| PrietenashXD a răspuns:

Zii asa:
Acordami o a doua sansa si promit ca nu voi da gres

| LaGrenouille a răspuns:

Nimeni nu iti poate impune ce sa faci, daca sa fumezi sau nu, in afara de parintii tai, bineinteles. Cand cineva te iubeste, te iubeste si cu bune, si cu rele. poti sa fumezi in continuare, ca nu afecteaza pe nimeni, dar nu merita sa traiesti langa cineva care iti impune limite si reguli.

| Tina88 a răspuns (pentru LaGrenouille):

Cand cineva te iubeste nu poate sa stea langa tine sa vada cum iti distrugi sanatatea.

| BlackRose16 explică:

PrietenashXD deja i-am zis dar a zis sa nu imi mai fac sperante, si ca l-am pierdut de tot...

| BlackRose16 explică:

Mayar ideea e ca timp de 7 luni nu mi-a zis nimic, apoi mi-a interzis si stiu ca pentru binele meu si am incercat sa o fac pentru el si la nervi am tras doua fumuri. Ideea e ca vreau un sfat sa ma pot impaca cu el.

| Lawliet14 a răspuns (pentru BlackRose16):

Lasa-te de tigari, el e fumator pasiv din cauza ta.