| Bettw a întrebat:

Va rog ajutati.maacrying am avut o relatie cu un baiat de vreo o luna jum doua luni cam asa si neam desp din cauza unor prieteni [pov lunga]sigh acum m.am impakat cu unul dintre fosti mei si tin la amandoi si baiatul acela cu care am stat 2 luni vrea sa ne impacam dar nu stiu ce sa fac pentru ca tin la amandoi baiatu` cu care stau acum a fost prima mea iubire si mai tin la el tin la amandoi si nu mai stiu ce sa facsad fostul` mi. a cerut sa ma desp de actualu ca sa ma impac cu el ca tine l mine kika. si chiar nu mai stiu ce mai fac va roog ceva sfatuuri...crying( si fara mijtooouri mersi anticipat
Betw`kisssad

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

Nu stiutii sa apreciezi ceva pana nu il pierzi. Cel care s-a despartit de tine e un fraier pentru ca a fost dispus sa puna parerea tovarasilor sai mai presus de tine ceea ce da dovada de lipsa de caracter. Al doilea te-a avut si te-a vrut din nou pentru ca te-a vazut combinata cu altu si acum ai impresia ca e dragoste dar adevaru e ca atat timp cat erai cu altu el te-a vazut ca pe ceva interzis si te-a dorit din nou. Prima data probabil te-ai despartit de el din cauza lui. Parerea mea e sa te folosesti de amandoi ca "prieten surogat" si sa cauti un altu. Nu e bine sa privesti la ce a fost pentru ca o sa fi singura care vede in intoarcerea ta la el o dovada de dragoste, iar mai tarziu o sa patzestila fel ca la inceput pentru ca oamenii nu se schimba niciodata.

3 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Dar tu intr-o luma jumate iti poti da seama daca ti la cineva? Mi se pare mult prea putin.Eu l-as alege pe cel cu care ma simt cel mai bine,care ma face sa rad, ma alinta, cu care ma simt in largul meu!

| Sonia a răspuns:

Se zice ca prima iubire nu se uita niciodatalaughing.Dar aici este decizia tahappy. Gandeste-te de ce te-ai despartit de primul, si ce iti place la el.Si la fel si la al 2-lea. Daca nu erau prieteni te mai desparteai? Si nu vreau sa fiu rea dar oricum nu ramai pe veci cu el.Gandeste-te sa te simti tu bine.Dat oricumdin ecuatii asta unul tot pierde.Eu una asa as face.

| Flory_2430 a răspuns:

Decizia iti apartine...dar iti spun daca era iubire adv...nu v-ati fi luat dupa prieteni, iubirea e a voastra nu a lor cui nu ii convenea relatia voastra nu va era prietenhappy bafta