| mirunaaa96 a întrebat:

am nevoie urgent. Acum 2-3 saptamani m-am despartit de prietenul meu pentru ca s-a racit foarte mult relatia si noi acum in 23 am fi facut un an, in fine. Faza e ca eu tot ii spuneam sa nu ma mai caute si asa si el nu prea vroia sa o lase asa, dupa aia am inceput sa ies tot mai des din casa ca sa vada ca nu plang dupa el..au aparut si check-inurile pe fb, el vedea tot si repede si-a facut poza cu "noua prietena" in pat, aia avand vreo 19 ani si toata lumea o stie de cu*va. Cand el a vazut ca imi merge bine si nu sufar a inceput iar sa ma caute,eu il evitam pana acum o saptamana cand a inceput sa imi spuna ca ii pare rau,ca ma vrea inapoi si ca prietena lui nu il face fericit. Am inceput sa ii explic de fapt ca mie mi-a trecut " iubirea aia" si el tot nu intelegea, problema e ca eu cand am vazut poza cu fata aia am plans atat de mult,nu ma asteptam deloc, parca simteam numa ura pentru el. Noi cand am fost impreuna el a vorbit cu o alta "prietena" de a mea si am inteles ca se intelegeau destul de bine,eu atunci nu am stiut si el m-a mintit, la fel si ea. I-am intrebat pe amandoi daca au vorbit unul cu altul si mi-au spus ca nu, aici s-a ajuns de la o poza la wapp pe ask-u aleia. Ieri am aflat de la el ca ei au vorbit si ca dupa aia asta tot il cauta si ii spunea ca vrea sa il vada si asa..in fine. El mi-a zis ca vrea sa vina maine sa ma vada,ca i dor de mine, ca vrea sa-mi demonstreze ca ma iubeste, ca vrea sa ne impacam..nu stiu ce. Ce sa fac tinand cont ca m-a mintit si eu aflat abia acum? Cum sa ma comport daca ne impacam? inca il mai iubesc dar nu simt ca ar merita.

Răspuns Câştigător
| IuliiChiştooc a răspuns:

Toti oamenii merita a doua sansa.Nici tu nu esti perfecta, nimeni nu e.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa nul mai vezi, nu are rost

| aayanaa a răspuns:

Nu merita sa te impaci cu el.crezi ca nu va mai face si a doua oara acelasi lucru? nu cred ca te iubeste, daca te.ar fii iubit si ar fi tinut catusi de putin la tine nu ar fi facut acele lucruri. acum tu fa ce crezi ca e bine pentru tine. :*

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Sincer,nu stiu ce sa zic, ai putea doar sa va vedeti, sa pari neinteresata cand de fapt tu il mai iubesti, sa il asculti sa vezi ce are de spus in apararea lui, si cum iti dovedeste o sa iti dovedeasca ca te iubeste.Si apoi totul depinde de tine.Multa Bafta!

| 05MadalinaCEM1998 a răspuns:

Eu zic sa te întâlnești cu el daca zici ca inca il iubesti, sa vezi ce va face, nu stiu cum iti este mai bine, decizia iti apartine

| neutrino a răspuns:

Pupa-l si iarta-l.