| AlexxinoAlexx a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare pentru voibig grinaca in preajma sarbatorilor de Craciun vine iubitul tau si se comporta altfel, EXsadEu varsta 27 el varsta 34ani de peste 3 ani impreuna, necasatoriti) Daca imi spune prietenul ca eu sa ma duc la el sa il ajut la unele treburi ca era singur si mama lui nu e acasa timp de 1 saptamana sau 2 nu se stie cat,el sa se supere ca nu m-am dus ca ne pregateam de sarbatori sa o ajut pe mama mea ca era singura si nu o ajuta nimeni,ii spui ca il ajuti dupa ce termini cu treburile de acasa cu mama si mergi la el cand poti si il ajuti nu cand spune el ca sunt sfintele sarbatori si e agitatie la toata lumea,el nu intelege si se supara, in Seara Sf de Craciun nu vine deloc merge la tata lui si fratele lui si sta si petrece la ei inloc sa vina la noi, vine la tine a2a zi de Craciun si il primim frumos, si mama mea cand ii vede fata de suparat ii spune da ce faci copile acum se vine a2a zi....eu stiu ca in prima seara de craciun se vine cu colinda.El s-a enervat pe moment e rosu la fata, nu era beat sau altceva doar nervos pe moment ca nu m-am dus sa il ajut pe acest motiv sa te superi la varsta lui: si ii da replica la mama mea: Da ce a-ti vrut sa imi aduc o curva la mine nu pe iubita mea..Este aceasta o adresare verbala grava,jignire asupra mamei mele, e ca si cum m-ar jigni pe mine, Ce considerati, astept raspunsuri? Multumesc (ps: este doar un exemplu)

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cred ca au trecut pastele, ar trebui sa treci peste (exemplu).

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca la ani voștri și la cât aveți de relatie nu ar mai trebui sa stați cu mami nici unul, ci împreună și sa va împărțiți treburile casnice.

| anonim24248 a răspuns:

Spun ca este un nesimtit si ca nu ar trebui sa ii perimiti asa ceva, este clar o jignire Ce a facut si mai ales ca si a permis in fata alor tai.Amandoi sunteti maturi, te ai oferit sa il ajuti cand aveai timp nu ca el bate din picioare ca un copil de 2 ani si gata Tu trebuie sa faci Ce vrea el. Baiatul pare un narcisist toxic care cu orice ocazie doar cauta sa te jigneasca si nu ii pasa de sentimentele altora. Pare genul de baiat care ar insela usor doar pentru ca nu convine ceva si dupa va da vina Pe tine ca te insela. Ai grija la el, daca nu isi remediaza comportamentul in urma unor discutii mature unde spuneti amandoi ce va deranjeaza te as sfatuii sa-l lasi.