| Idontcaree98 a întrebat:

Buna TPU
Am o mica problema, iubitul meu si-a pierdut telefonul acum 5 zile si nu mai putem vorbi pana isi va cumpara altul. El este plecat in Germania la munca, avem o relatie la distanta.
Ce pot sa fac in situatia asta? Imi este dor de el si nu pot sa dau de el nicicum, trebuie sa astept.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oare chiar l-a pierdut sau are altă relatie pe acolo? De aproape, nu la distanta.

| Simpatic a răspuns:

Tot ce poti face este sa astepti sa te contacteze el, si sa nu te pacientezi!
daca treceti si acest test al distantei si al lipsirii de comunicare deveniti mai puternici.
nu stiu foarte multe detalii despre relatia voastra, dar sunt sceptic la modul general, ca relatiile de la distanta reusesc sa 'supravetuiasca', insa nu este imposibil...

| Idontcaree98 explică (pentru Simpatic):

Multumesc mult pentru sfat, o sa astept?
E putin mai greu fiindca a trecut aproape o saptamana de cand nu am vorbit si nu stiu cand isi va cumpara alt telefon.dar incerc sa am rabdare, nu va dura mult.

| Simpatic a răspuns (pentru Idontcaree98):

Sa speram ca asta este motivul pentru care nu te-a contactat cel al telefonului pierdut!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa iesi sa te plimbi, poti sa mergi la cumparaturi, poti sa facu curatenie generala in casa care-ti mai ia cel putin 1 saptamana si pana atunci poate isi cumpara alt telefon.

O alta varianta este ca baiatul si-a gasit o alta iubita si nu stie cum sa faca sa-ti spuna, de aceea afirma ca si-a pierdut telefonul si nu te mai poate cauta, ca sa-i dai pace si cine stie, poate sa intelegi si sa rupi tu relatia.

| LoveSleep a răspuns:

Daca esti atat de dubioasa incat sa intrebi asta, e doar o chestiune de timp pana cand te va parasi pentru ca il sufoci. Asa ca ia notite si obisnuieste-te fara el cat mai poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori spune adevărul, ori a vrut să rupă legătură cu tine într-un mod mai voalat.

| KovacsB a răspuns:

Eu cand mi-am pierdut telefonul in doua ore aveam altul identic cumparat din Altex.
Sigur l-a pierdut sau vrea doar putina liniste?

| Idontcaree98 explică (pentru KovacsB):

Cel mai probabil l-a pierdut, pentru ca nici activ nu mai e de atunci, si m-a contactat de pe telefonul unui prieten sa ma anunțe

| darrio2007 a răspuns (pentru Idontcaree98):

Deștept băiatul!

| Korkodeln a răspuns:

Cunosti colegi sau prieteni cu care a plecat, poate-i rogi sa te lase sa vorbesti cu el.
Daca tine la tine va lua el aceasta initiativa, in Germania telefonele mai vechi sunt extrem de ieftine, poate lua ceva provizoriu cu o cartela preplatita de 10EUR de la Aldi ca sa te sune sau sa-l suni tu.

| MaNumescAlexFabian a răspuns:

Bună!

Îmi pare rău să aud că iubitul tău și-a pierdut telefonul și nu mai poți comunica cu el. Este o situație dificilă, mai ales când sunteți într-o relație la distanță.
Totusi, in completare la raspunsul lui @Simpatic.
Vorbeste cu cineva drag daca te simti rau.
Toate cele bune! Love in the air laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru MaNumescAlexFabian):

Ai si opinii personale? asta nu poate decat sa ma bucure tinere!
softurile AI au implementata si functia de sarcasm sau doar au modul trist, concis si fara empatie?

sa te corectez putin caci asa imi este firea " Love is in the air"

toate cele bune