| mylifedance a întrebat:

am o nelamurire. Am fost impreuna cu un baiat 2 ani il iubesc si ma iubeste. Ne'am despartit acum 5 luni din cauza distantei si au mai fots niste probleme la mine, am ramas prieteni pana intr'o zi cand dintr-o mare prostie ne'am certat rau si mi-a zis sa'l las in pace si sa ies din viata lui ca eu sufar din cauza lui si ma sters de pe fb cam vreo luna n-am vorbit. Eu simt ca innebunesc, il iubesc prea mult si stiu ca si el ma iubeste multi imi spun ca el inca sufera, eu am avut doar o relatie dupa ce ne'am lasat de putina durata pentru ca nu puteam continua, el a avut mai multe relatii, azi una maine alta si cand eram prieteni imi vorbea ca nici una nu e ca mine oricat ar incerca nu mai gaseste ca mine. Acuma ma are din nou pe facebook si nu inteleg de ce mi-a zis sa ies din viata lui si dupa ma adauga din nou pe fb, nu inteleg de ce mi-a zis sa'l las in pace daca el imi zicea ca ma iubeste, eu stiu ca daca iubesti o persoana faci totul so ti aproape. Iar acum are iubita sunt sigura ca nu o iubeste na're cum, nu stiu cred ca vrea sa ma faca geloasa. Nu mai inteleg. dar stiu ca fara el nu are rost nimic. vreau sa ma faceti sa inteleg, voi ce credeti ma iubeste?sad

3 răspunsuri:
| Ryuuzuka a răspuns:

Vrea sa treaca peste aceasta situatie avand o noua relatie si da este posibila si afirmatia cum ca ar vrea sa te faca geloasa, sa-ti arate ca pe el nu l-a afectat nimic, sa se poarte cu totul normal. Vrea sa arate ceea ce nu este.Nu trebuie sa te disperi doar pentru aceasta.Ia-o de la capat.Sunt atatia baieti.Adica el se plictiseste de tine si poate sa faca ce vrea cu tine tot el. Daca azi il vezi combinat cu aia, maine cu alta si daca tot el a rupt relatia nu te iubeste.Dar acum nu prea stiu ce sa zic, este posibil sa te si iubeasca... dupa spusele prietenilor.Acuma totul depinde de tine. Trebuie sa te hotarasti.Ori o iei de la capat cu alt baiat, ori discuti situatia cu respectivul si incercati sa fi-ti impreuna din nou.

| lecsy a răspuns:

Deci eu cred ca tine la tine dar oarecum a trecut putin peste suferinta sau cum ai zis tu se ascunde in spatele unor relati scute ca sa te uite sau/si sa te faca geloasa

Parerea mea este sa il intrebi direct daca voi doi mai aveti vreo seansa si daca distanta nu e prea mare si puteti sa va intalniti eu zic sa nu renunti la el.

daca spune ca nu mai tine la tine deloc zic sa faci ce face si el si sa il lasi in urma (aceeasi lucru am facut si eu si era sa intru in depresie daca nu aveam prieteni foarte buni care sa ma faca sa uit)

Sper sa iei o de decizie inteleapta nu mai tu stii ce e in sufletul tau

| claudia_4698 a răspuns:

Atata iti zic fi indiferenta daca te iubeste te cauta el.Cauta si tu pe cineva cu care sa fi poate doar ca sa il uiti>