| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare! Sunt intr'o perioada foarte grea.Va rog forte mult sa cititi asta, e foarte important pentru mine! Vara asta am placut un baiat (sa ii spun x) din alt judet care venea la mine in cartier la verisorul lui care sta in scara cu mine. Dupa ce a plecat, timp de o saptamana eu am suferit foarte mult. El era si dragut si de treaba si pot zicea ca el este una dintre cele mai mari iubiri de ale mele de pana acum chiar daca eu nu am vorbit cu el de cativa ani buni, acum vreo 6-7 ani vorbeam cu el dar atunci eram mici mici. Dupa ce a plecat in vara, dupa acea saptamana, eu mi-am revenit si dupa cam o luna am inceput sa plac un alt baiat (sa ii spunem y) care arata aproape la fel de bine ca el pe care eu il stiam de treaba sa dragut dar in ultima perioada am observat ca de fapt vorbeste destul de urat mai tot timpul dar vreau sa subliniez ca nici cu el nu vorbesc. Acum este un altreilea baiat (sa ii spunem z) care sta la mine in scara, verisorul lui x pe care il consider dragut si de dreaba si amuzant care ma face tot timpul sa rad cu care vorbesc si pe care l'am placut o data dar nu a fost cine stie ce doar ca el nu e chiar frumos sau mai stiu eu cum. Acuma este alt ceva. Zilele astea a venit x in cartier la inmormantarea bunicului sau iar cand a plecat simteam un gol in mine, dar eu il plac pe y doar ca acum, cu venirea lui x ii plac pe amandoi. Dar incepe sa imi placa iarasi de z si nu stiu ce sa fac. As vrea sa fiu cu z doar ca nu stiu daca sa o fac pentru ca nu il plac foarte mult, mai mult doar ca pe un prieten, dar as vrea totusi sa fiu cu el pentru ca de craciun iarasi va veni x si iarasi va pleca si iarasi o sa il plac si ma voi simti singura. Iar cu y nu cred ca am vreo sansa. Tinand cont ca pe y il mai place o prietena de-a mea si pe z o alta prietena de-a mea, ce ar trebui sa fac? Dau fundita la raspunsul care ma va ajuta cel mai mult si va multumesc tuturor care ati citit tot si ca ati avut rabdare sa imi raspundeti.

Răspuns Câştigător
| yiby a răspuns:

Buna, eu consider ca cel mai bine ar fi sa incerci sa cunosti pe altcineva care sa nu aiba nimic in comun cu x y si z. Poate tu simti doar o atractie fata de unul dintre ei, dar cel mai bine ar fi sa te gandesti, daca ii iubesti sau doar iti imagimezi acest lucru, pentru ca iubirea nu este alcelasi lucru cu admiratia, emtuziasmmul, mila sau atractia fata de o persoana
Trebuie sa stii mereu ceea ce-ti doresti, si sa astepti ca primul pas sa fie facut mereu de baiat, sa il joci putin pe degete pentru ca astfel iti vei da seama ce vrea si cat poate face pentru tine.

2 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Uff ce complicata e viata.
imi plac x, y, z, as vrea sa fiu cu toti dar cei cu care pot fi sunt posibili prieteni pentru prietenele mele iar cel ce cred eu ca e disponibil e departe. cam asta am intles eu din tot ce ai scris.
eu zic ca z e cel mai potrivit. zici nu e e fat frumos. stiu ca la o anumita varsta (fie ea si "varsta mentala") este important cum arata partenerul dar crede-ma, intr-o relatie felul cum arata nu este (sau cred eu ca nu ar trebui sa fie) pe primul loc. degeaba arata super daca nu te respecta sau iti e rusine cu el cand deschide gura.
am zis ca z ar fi cel mai potrivit dar nu ti-as recomanda sa fii cu el daca esti atat de "inamorizata" de varul lui. nu de alta dar ai toate sansele sa suferi de fiecare daca cand il vezi pe x.
anunta-ne pe viitor ce decizie ai luat si cum e.

pace si bucurie in suflet

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Nuuu...tu n'ai ce face? tu suferi? asta'i iubire? wtf.cica acum toata lumea simte iubirealaughinglaughing.pe bune? nu poti sa placi 5 mii de tipi odatda.ce sentimente? tu sty ce is alea?
Hai sa-ti prescurtez povestea, desi cand am citit la inceput imi parea interesanta dar cand am terminta am simtyt. ceva asa.de plictiseala.nu o poveste de iubiretonguetongue
Ai facut cam asa;
TPU.eu plac pe un baiat(x)acela o venit si o plecat si tu ai plans. dupa 7 ani tu mai simti ceva,o venit y ala nu'i asa frumos decat x,s'o intors x o venit si y si odata o aparut si z(de unde nu stiu)laughingsi x pleaca,y ramane dar ii urat, z iti place da doar de plictiseala, acum esti disperata ca daca se intoarce x tu trebuie sa fi cu y sau cu z...de ce?
ce'i cu toata incurcatura asta? fata?
Hotaraste'te.un baiat nu se place doar asa ca vine alalalt din urma...sa fim seriosi tu esti indragostita de unul dintre x.y,z?
Simti niste fluturasi in stomac cand vezi pe x?
simti niste fluturasi in stomac cand vezi pe y?
simti niste fluturasi in stomac cand vezi pe z?
Iti place la x-zambestul, felul cum vorbeste, felul cum fuge? iti plac ochii lui cum stralucesc de fiecare data cand te vad?
punety intrebarile astea la toti 3 dintre ei,si ai sa'ty day seama ce simti pentru ei, pentru fiecare
Da'ty seama de ce simti pentru fiecare, si atunci gandeste'te cu adevarat la o relatye cu unul dintre eitonguetongue
Sper ca te'am ajutattongue