| Magdalena234 a întrebat:

happy.
Am o problema. Iubitul meu, sta numai cu o colega de a mea straight face. Si ea se joaca cu el, alearga unu dupa altu` si cu mine nu prea sta si ma deranjeaza foarte mult straight face. Ce sa fac?! Daca prietenei mele ii place de el? Daca el o place si...? straight face.

FUNDA

23 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Urat din partea lui...e clar ca ii cam place de colega asta ta daca se joaca asa mult cu ea, vorbeste cu el, spune-i ce te deranjeaza

| miolina a răspuns:

Lasa-i in voia lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comportament tipic varstei de 13-14 ani

| Magdalena234 explică (pentru suntserios):

Asa si?! Care-i problema daca avem 13-14 ani? o.O Atata timp cat avem o relatie, chiar daca suntem mici, nu putem sa iubim, sau? straight face Daca suntem mici nu iubim? Tre` sa ai 20 de ani ca sa iubesti? oh go on

| suntserios a răspuns (pentru Magdalena234):

Da nu am zis eu nimic de iubire sau alte nebunii, am zis doar ca asta e comportamentul tipic varstei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma? decat una straina tot pretena cea mai buna e mai buna. daca nu-ti ea dansa iubitul atunci cine? daca nu acum atunci cand? da ea nu are nici o vina, prost e ala de pune botul.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nasol, asta-i viata, treci peste. Ti-a trebuit curvaraie la varsta asta, n-a curvaraie.

| Magdalena234 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Si ce dracu` vrei? straight face Daca am UN IUBIT, inseamna ca sunt curva?! Uita-te in DEX si spune-mi ce inseamna curva apoi vii sa ma faci pe mine curva, clar?! Ce sa-ti fac eu daca esti de pe vremea lu` bunica sa iti faci iubit la 20 de ani? Sau ce mai spui de fetele de 13 ani care au copii? Draga, eu sunt educata. Acuma, daca nu ai de gand sa imi raspunzi, fara sa spui prostii, pleaca. :3 Multumesc. happy

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru Magdalena234):

Unde te-am fact curva, da cu copy paste te rog.
Vad ca dai pe afara de atata educatie.

| Pakira a răspuns:

Sunt sigura ca te iubeste si nu ai de ce sa te ingrijorezi, problema e ca trebuie sa ai incredere in el, ca daca nu, asta ar putea duce la certuri straight face big grin si nu inseamna neaparat ca la unu ii place de cineva doar daca se joaca, ei doar se inteleg... stai mai mult cu el si gaseste momente din astea in care sa va jucati, si daca colega ta arata semne chiar clare ca i-ar placea de el, atunci ar trebui sa vorbesti cu ea frumos, sa inteleaga ca te deranjeazawinking

| Magdalena234 explică (pentru Pakira):

Se inteleg. Dar se inteleg foarte bine straight face. Si mna. o.O Nu vreau sa piarda un prieten din cauza mea, doar ca ei ii sclipesc ochii cand e cu el, amandoi zambesc, parca ar fi indragostiti unul de altul sad. Si cand el e cu mine si e prietena mea, pe mine nu ma baga in seama straight face. Parca as fi invizibila pentru el sad Si ma deranjeaza foarte mult.

| Pakira a răspuns (pentru Magdalena234):

Inteleg, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, nu conteaza daca se supara alti, gandeste-te ca daca o sa ti asta in tine, tot nu-i bine, o sa inteleaga daca veti lamuri asta cum trebuie, daca continua asa, nu stiu, inceara sa nu-l mai bagi in seama si poate se trezeste la realitate big grin happy

| Magdalena234 explică (pentru Pakira):

Dar nu vreau sa ii spun direct... Adica na o.O Imi e oare cum sa ii spun ca ma deranjeaza ca se distreaza cu alte fete. Cum as putea sa ii dau de inteles? thinking

| MariaMirabell a răspuns:

Asculta sugestia ce -ti dau : Cauta sa -ti muti gindul de la ceea ce te deranjaza si- ti provoca suferinta, vazind un film bun sau citind un roman captivant, ascultind o muzica de calitate care-ti place.Reflecteaza la cei ce au creat aceste lucruri minunate care ti daruiesc bucurie si placere tie si la multi altii, imagineazati cum ar fi sa devii tu insati, insruita, stapina pe emotiile tale si destul de inteligenta si puternica spiritual destul cit sa nu te mai lasi manipulata si ranita de ingratitudinile iubitului si ale asa zisei prietene. Demonstreazate surizatoare, indiferenta si privesteI cu un pic de ingaduinta induiosatoare fara invidie si suferinta in priviri si gesturi, ca o adevarata fiinta generoasa, curajoasa, si buna, mai buna decit ei. Daca vei reusi sa te controlezi si sa ramii calma surizatoare si detasata, i-ti garantez ca atit iubitul, amica si altii vor incepe sa te priveasca nu ca pe o biata victima geloasa ci dimpotriva ca pe o fiinta stralucitoare, demna de admiratie si a carei companie merita cautata si cultivata, nu ignorata.Vor deveni ca acele insecte ce pe timp de noapte roiesc in zurul unei lampi plina de lumina, caldura si stralucire.Tristetea si suferinta nu fac casa buna cu iubirea ci bucuria, surisurile increzatoare si radioase atrag iubirea. Nu deveni posesiva, trista si obsesiva pentru nimic in lume ci invata ca iubirea e iubire cit e libera sa aleaga daca o faci sa devina datorie sau obligatie, o pierzi pentru ca nu-i plac constringerile. Iubirea se daruie, se cistiga nu se impune ca o obligatie, e buna, e generoasa. Iubestete pe tine cel putin cit iubesti pe iubitul tau, nu mai putin, nu te complace in suferinte care nu duc nici spre iubire adevarata nici spre alte lucruri bune in viata! Bafta si multa fericire!

| Magdalena234 explică (pentru MariaMirabell):

Da`... In fiecare zi incerc sa fac asta. Dar nu pot sa ignor tot timpu orice. straight face

| MovileanuMariaLaura a răspuns:

Sa spui: Ce faci? As vrea sa vb despre o problema care ma macina. O iubesti pe (numele fetei)? Daca zice da il lasi balta!

| Magdalena234 explică (pentru MovileanuMariaLaura):

Nu il pot intreba asa direct o.O

| KeepCalmBaby a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau... Intreaba-l daca o place sau nu pe prietena ta. Daca spune ca da atunci va trebui sa va despartiti sad. Daca spune ca nu, roaga-l sa stea mai mult cu tine, nu cu prietenele tale. happy

| Magdalena234 explică (pentru KeepCalmBaby):

1.Nu mi-ar spune ca da.
2.Pai el ar trebui sa isi dea singur seama ca ma deranjeaza straight face. Tot timpul sta cu ele si cu mine, vine si sta doar 1-2 minute. o.O Si cu prietena mea se distreaza si alea alea, si noi nu facem nimic sad

| babyivone a răspuns:

Da poate asa e felul lui, sa fie mai glumet cu celalalte fete, si na, poate chiar nu-si da seama ca te deranjeaza..adica incearca sa ii spui frumos ca te deranjeaza asta, si o sa inteleaga..adica daca tot astepti sa-si dea el seama, no sa se ajunga nicaieri, baietii din cate am vazut chiar nu se gandesc la toate detaliile astea.

| Magdalena234 explică (pentru babyivone):

Si pe mine de ce nu ma baga in seama? sad

| babyivone a răspuns (pentru Magdalena234):

Pai zii sa te bage mai mult in seama, ca uite cunosc mai multi baieti care pana sa fie intr-o relatie cu aceea fata sunt atat de atenti, tot timpul preocupati de ea, si brusc cand ajung sa formeze o relatie cu ea devin mai distanti, uneori fara sa-si dea seama...si nu stiu, comunica cu el, zii sa fie mai atent cu tine, spune-i frumos ca nu-ti place ca s-a distantat, etc.

| Magdalena234 explică (pentru babyivone):

Mdea, o sa ne despartim sad. Il iubesc enrom dar. Nu am ce sa fac. straight face