| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mai delicata...Parintii mei s-au certat foarte rau si nu mai vorbesc.Cred ca o sa divorteze foarte curand.Cum fac sa ii impac genthinking Sa nu se ajunga la divort:-

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca ai reusi sa ii convingi, ar ramane impreuna doar de dragul tau, nu suntem in desene animate, nu se va termina totul frumos daca faci tu un plan de impacare le vei distruge vietile, daca nu mai merge relatia asta au dreptul sa isi refaca viata alaturi de altcineva sau sa ramana singuri
si ai mei au divortat, iar la inceput nu mi-a convenit dar dupa ce am aflat mai multe detalii mi-am dat seama ca e mai bine asa, ca nu se putea altfel

mai exista posibilitatea sa se impace de la sine, o pauza e bine meritata si poate lucrurile se vor imbunatatii chiar daca apuca sa bage divort, nu se finalizeaza asa repede si au timp sa se razgandeasca

| Yannku a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine spus!

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Propunele un menaj a troi cu amanta tatalui sau cu amantul mamei.

| Anonima264 a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic...asteapta,poate totul se rezolva de la sine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca poti face ceva. Problemele oamenilor mari sunt asa de complicate si tu sigur nu le intelegi... In tot cazul poti sa le vorbesti. Sa le spui ca nu esti fericit/a vazandu-i ca se cearta si ca ti-ai dori ca lucrurile sa se indrepte, sa ii vezi ca se inteleg.

| victorandrei a răspuns:

2 oameni care nu se mai inteleg nu ai cum sa ii tii impreuna... poate doar de fatada

| iulia91 a răspuns:

Parintii mei au avut de-a lungul celor 20 de ani de casnicie cel putin 50 de certuri din cauza carora nu si-au vorbit cu saptamanile si 3 intentii de a divorta. Normal, eram foarte trista in perioadele respective, dar nu m-am bagat. Am tacut, mi-am vazut de treaba si am facut constant pe mesagerul. Au trecut toate, au venit si vremuri mai bune si acum se inteleg minunat si nu cred ca s-ar descurca unul fara celalalt. Ideea e ca... o singura cearta nu e duce neaparat la divort, oricat de grava ar parea. Trebuie sa fii optimista si poate lucrurile se vor rezolva happy

| GumiţăDeCăpşuni a răspuns:

Uite un plan: O duci pe mama ta la un restaurant, o duci la o masa si ii zici ca te doare stomacul si ca te duci la toaleta de afara( indiferent ca e in interior toaleta) apoi te duci si il aduci pe tatal tau si ii pui la o masa pe amandoi si apoi spui:
- Mama, tata, hai sa vorbim si despre vremurile cand eram o familie fericita, nu numai de cand ne certam...
Si gasesti tu altele... Fundita? (:

| AlexaMaria090997 a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri:*:*:*!

| Marlena852 a răspuns:

Uite viata nu-i mereu usoara uneori nu trebuie sa te amesteci poti face mai rau cred ca au multe probleme daca au ajuns la divort daca o sa divorteze tu te vei duce la mama sau la tatal tau si mama mea a vrut sa plece in Italia fiindca s-a certat cu tata dar sau gandit la copiii lot si mama la iertat pe tata cred ca trebuie ii la-si sa discute si sa nu te amesteci.