| DeEa_9602 a întrebat:

am o problema mare! cryingEu plac un baiat, cel putin il placeam, dar pentru ca umblu prea mult dupa el a inceput sa creada ca sunt ciudata...Azi i-a zis lu unu:

-Mama ce ma enerveaza fata aia!

Si alalaltu a raspuns:

-Care, aia cu sanii mari?

Si el zice:

-Da!

Cum sa-l fac sa nu mai creada ca sunt ciudata? Eu nu sunt de vina ca imi place de el, incerc sa ma bag in seama cu el, stau mereu pe langa el, cu alte fete bine inteles, la o distanta, da ma duc mereu dupa el, de acum imi place si mie de candva...

Cum sa-l fac sa nu mai creada ca sunt ciudata?

9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Dificil... depinde cum te porti... vezi o chestie, e sa nu ai deloc fite. baietii le urasc! daca stie ca esti fitoasaa nici nu se uita la tine. sa te porti feminin sau nu bagi o flegma exact cand e in fata ta. Afla ce il intereseaza. Ex masinile. Te duci la masina lu taicatu sau la un prieten, ii rupi si tu ceva de acolo, sau il rogi pe el sa te ajute daca e de treaba, si daca baiatului ii plac masinile mult, il rogi sa vina sa il ajute pe tatal tau, ca stii ca el se pricepe, etc.
Incearca sa gasesti subiecte care-l intereseaza. nu stiu cati ani ai, dar de la 13 in sus, baietii sunt inebuniti sa faca "nebunii" cu fetele. Incearca sa te dai mai pe langa el, stai cu el in banca. Am vazut ca ai spus in intrebare "cine? fata cu sanii mari?" perfect. cand te apropii de el, incearca sa il atingi cu... obiectele happy asa ii arati ca il placi. dar asta e mai bine sa faci daca nu merge faza cu bagatu in seama si vorbitu frumos, purtatu feminin, etc.

| WeeD a răspuns:

Dar de unde stii ca te crede "ciudata".
Si nu stiu ce intelegi tu prin cuvantul "ciudata".

| emiitzzy a răspuns:

Nu mai fa atatea uneori cand esti mai subtila te observa mai multbatting eyelashes renunta un timp la toate astea nu mai sta atata pe langa el nu mai vb atata cu el nu te mai baga in seama stiu ca il placi mult dar arata-i ca nu esti disperata dupa el pentru ca daca u ii areti lucrul asta el se va inerva repede nu vei avea sannse la el uneori cu un baiat trebuie sa fii si indiferenta...lasa-i putin timp si ai sa vezi ca se va uita si el dupa tine u doar treci pe langa el zambeste odata asa frumos si tot pleaca si tot asa si va veni el dupa tinebatting eyelashes:X:X

| Boog a răspuns:

Nu umbla dupa dansul tot timpul mai abtine-te putin, atunci cand sti sigura ce ai de facut.Pana atunci ia-o mai usor si nu o sa creada astawinking

| WOLFRAM a răspuns:

Lasal in pace daca asta era motivul o sa vada a l-ai lasat in pace si nu o sa temai trateze asa dar incearca sa nu mai repeti greshelile cu cel deal doliea baiat daca iti place de el concentreazatte pe el si lasa-l pe cel de care iti placea sa creada ce vrea atata timp cat nu te afecteaza

| akaa a răspuns:

Buna.
Pai du-te la el si spune-i adevaratul motiv. O sa inteleaga. Depinde si cu cat e mai mare decat tinewinking Daca cunosti pe cineva din cls la el spune-i acelei persoane sa ii spunawinking
Sper ca te-am ajutat tongue

| dyadyanadya a răspuns:

Pai nu te mai tine dupa el mereu, lasa-l sa respire.si daca ai curaj spune-i ca Îl placi si daca tot o sa te considere ciudata inseamna ca nu merita iti merita iubirea.Cel putin eu asa as face.Mult noroc

| Anonimul2011 a răspuns:

Spune-i in fata ca il iubesti si de asta ai stat mereu langa el

| DeeeDeeexD a răspuns:

Pai.happy.daca il placi foarte mult.mai bine lasa'l putin un timp sa nu-l mai urmaresti...happydupa aceea spune-i unei prietene de'a ta care il cunoaste sa-ti faca cunostiinta.sau daca nu. cere'i unui prieten de'al lui pe care il cunosti bineinteles, id lui.si incepeti sa vorbiti.De obicei baietii sunt mai timizi cu o fata...el te considera ciudata pentru ca tu esti singura care il cam urmaresti banuiesc.big grin.dar stai lin. daca faci chestia asta banuiesc ca o sa'si mai revina.:*. Funda?>big grin