| mona01 a întrebat:

Am o problema. Poate vi se va parea putin absurd, dar: matusa mea a nascut, iar se apropie botezul fetei ei, iar eu nu stiu ce sunt pentru fetita, fiindca eu daca sunt nepoata matusii, ce sunt pentru fetita? Sau nimic? Fiindca cred ca mai mult ca sigur, verisoara ei nu sunt. Oare sunt matusa ei?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Esti verisoara mai scumpete.

| mona01 explică (pentru harciog):

Aa Mersi. Dar eram confuza fiindca mai am o matusa care are un copil de 37 ani, si el imi zice mie nepotica. Si de accea eram confuza

| mona01 explică (pentru harciog):

Aa. Mersi, dar eram confuza fiindca mai am o matusa, care are un copil de 37 ani si el imi spune mie nepotica. Si de aceea nu eram sigura

| floresdemayo a răspuns (pentru mona01):

Păi de jenă, e prea mare diferenta de vârsta dintre voi, de aceea iti spune nepotică...Dar sunteti veri primari. Întreaba-l si ai sa vezi. Intreabă-l de ce-ti spune nepoată cand, de fapt, sunteti veri? Daca tu, la randul tau, o sa faci un copil, atunci el va fi nepotel pentru vărul tau, nepot de la verisoară.

16 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Verisoara!

| DyNo a răspuns:

Esti verisoara ei. Sunteti verisoare. Greu era nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti verişoară de gradul 1.

| anutza6117 a răspuns:

Sunteti rude de gradul 2

| Crucified a răspuns (pentru anutza6117):

Cica...rude de gradul 2 rolling on the floor daca fathaaa asta e nepoata matusii iar matusa ei are o fetita inseamna ca fata asta este verisoara cu fetita aia mica laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anutza6117):

De unde ai scos-o pe asta?
Crezi că verişorii tăi îţi sunt rude de gradul 2?
Greşeşti.

| LWikErR a răspuns:

E vara cu tine, lol!

| lovelife9 a răspuns:

Esti verisoara ei asa cum iti este si ea tie happy

| lovelife9 a răspuns:

Verisoara

| Ali4 a răspuns:

Esti verisoara ei.Cel putin eu asa stiu ca e. Daca stie cineva m-ai bine il poftesc sa ma contrazicahappy

| Hercule32 a răspuns:

Esti verisoara.