| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si am nevoie de putin ajutor. De vreo 2 saptamani cam asa a inceput sa-mi placa mult de un tip de la o alta clasa love struck, si de mult ma tot gandesc cum sa ma observe pentru ca el practic nici nu ma cunoaste. Il mai vad prin scoala cu baieti, pe afara si nu stiu cum sa fac sa ma bag in seama cu el. straight face Chiar il plac foarte mult dar pacat ca el nici nu stie cum ma cheama laughing. Aveti idei in legatura cu ce v-am spus? P. S: Astazi am aflat ca si una dintre cele mai bune prietene il place happy.

5 răspunsuri:
| andreeaaa1 a răspuns:

Pai depinde daca are si aceeasi varsta ca tine...profita de un moment atunci cand el este singur si baga-te in discutie cu el, iar apoi puteti tine legatura. Poti sa ii ceri si un id de messenger daca aveti, iar pe messenger daca vorbesti este mai usor.
Dar acum de prietena ta cea mai buna nu stiu ce sa zic. Poate afli si parerea lui. Poti sa pui un baiat sa intrebe pe cine simpatizeaza mai mult asa din priviri.
aLte sfaturi nu am
Succes:!:!:!:*

| Jadis a răspuns:

Pai asta se mai intampla in scoli. Te-ai indragostit de un necunosccut scumpo tongue Nu cred ca sti prea multe despre el si e normal sa nu te cunoasca. Cea mai grava problema e ca si prietena ta il place. Daca stie ca il placi, sti ca il place, atunci va ve-ti certa pe el si va ve-ti lua la intrecere, sa vedeti care pune prima mana pe el. Deci...prietena ta iti sta in calea drumul catre baitul care il placi. Trebuie sa te descotorosesti de ea laughinglaughing Scz glumeam. In nici un caz nu il pune pe baiat sa aleaga. Daca vezi ca, pana acum prietena ta nu a facut nici un pas, nici o incercare catre el, atunci asta e momentul tau. Stai pe langa clasa lui cu prietenele tale, si cand se uita imprejur sigur da si de tine. Cunost vreo fata de la el din clasa, sau baiat? Daca da roag-o sa te ajute. Spune-i sa il intrebe: Uite ma iti place de fata aia? Am auzit ca e super de treaba si e in cautare de prieten. Ceva de genu vezi tu tongue. Daca nu, stai pe langa el, dar sa nu iesi in evidenta si ai grija sa nu ii dai de impresie ca incerci sa te priveasca. Daca te vede de mai multe ori, o sa te salute si daca chiar te place va intra in vorba cu tine. Daca nu face nimic de genu asta, atunci il intrebi tu, daca chiar il placi. Mult succes

| RoooneyThePuf a răspuns:

Asta e ciudat...prietena mea... e in aceiasi situatielaughing

| Ioanna2012 a răspuns:

Una dintre cele mai bune prietene ale mele*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa scapi din "greseala" ceva pe jos cand esti langa el ...eu mi-am scapat telu din mana ( pe bune) si m-a bagat in seama...