| lura565 a întrebat:

Buna, sunt noua pe aici si am si eu o intrebare.
Pai am iesit cu prietenele mele in oras si am inceput a plange ca eram geloasa ca pe prietena mea o plac toti baietii si ca pe mine nu place nimeni si au auzit multe persoane din liceu (sunt bocoaca) si na si cand sa plec acasa vin 2 baieti si ma imbratiseaza si fix unul din acei baieti il uram pentru ca e egoist si rau (pana sa-l cunosc) si am prins sentimente pentru el. Am incercat sa dau de el pe insta si am vorbit si tot am vorbit si la scoala l-am imbratisat de vreo 5 ori apoi a 2 a zi m-a luat in spatele lui si m-a carat in liceu, apoi eram cu el pe afara si imi era frig si mi-a fost data geaca lui, apoi a aflat ca imi place de el, el mi-a spus frumos ca nu vrea o relatie momentan pentru ca deja s-a despartit de fosta lui si o sa iasa barfe daca se cupleaza cu alta si ca nu vrea sa-mi fac sperante... nu inteleg ce a vrut sa spuna, adica ca nu am sanse cu el? Si ieri am iesit din nou cu el dupa ore si mai erau prietene de ale lui in spatele nostru si mai vorbea cu ele si ziceau tot sa merg mai incet si sa il astept (nu voiam sa stau cu ele). Apoi am ajuns in parc cu el si am facut poze cu aparatul foto. M-a luat in spate si am facut poze, a fost asa frumos, apoi a devenit rece cu mine si raspundea greu si i-am zis de ce e rece si ca daca nu vrea sa mai vb cu mine sa-mi zica si el a spus ca nu prea foloste wap si ca vrea sa vb cu mine si i-am zis am vazut pe insta la story-ul tau ca iti place deja o fata si el a zis ca da ii place de o fata dar tot nu vrea relatii. M-am simtit distrusa cand am auzit ca ii place alta fata. Iar apoi i-am spus colegei lui care e cea mai buna prietena a mea si care il cunoaste bine zicea ca trebuie sa insist cu el si sa vb cu el (ea il cunoaste bine) si i-am zis ca ii place alta si ea l-a sunat si pe fata o cheama Luiza si e in clasa a 8 a sad dar zicea ca nu o sa fie cu ea si ca ii doar place de ea. Ma indragostesc atat de repede si imi fac sperante.
Va rog am nevoie de ajutor, ce pot sa fac? Sa il las si sa nu-i mai dau mesaje? Sau sa vorbesc cu el? Cum pot sa fac sa ma placa? E imposibil sa ma placa? El statea in fiecare pauza cu mine si i-am zis daca vrei nu mai stau cu tine ca sa nu-ti creez probleme si el a spus ca ii este indiferent, adica nu-i pasa de mine? sad El stie ca il plac, uof ce fac va rog am nevoie de ajutorul vostru, o sa am sanse cu el daca incet incetisor vb cu el mult o sa prinda sentiment, poate nu ma place ca sunt urata? sad El spune ca sunt ffff frumoasa si de treaba, nu stiu ce sa cred, help pls.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Drame adolescentine din liceu, aww. laughing)
Băiatu nu te place, degeaba tot insiști și vorbești cu el. ORi rămâi prietenă cu el ori îl lași, sentimente e clar că n-are și nici n-o să aibă din moment ce o place pe alta. Oricum cred că nici nu vrea relație, ci mai mult să umble și să stea printre fete să-și reamintească cum e(din moment ce când avea relație nu prea putea face asta). abia a ieșit dintr-o relație, nu vrea iar să intre în altă îngrădire. Eventual dacă apare una chiar să-i sucească mințile, poate chiar aia pe care o place dacă-i dă și ea speranțe

| lura565 explică (pentru Adry05):

Multumescccccc

| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a zis că nu vrea o relație cu tine de ce tot insiști?
Lasă-l.