| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. si ma intrebam daca ma puteti ajuta. am 13 ani si imi place de un baiat care este cu 8 ani mai mare decat mine crying( dar problema mea este si ca suntem destul de buni prieteni. straight face Nu stiu ce sa fac ca sa pot uita de el crying( Va rog ajutati-ma...

Stiu ca este o intrebare cam stupida. dar am nevoie de ajutor puppy dog eyes

Cel mai potrivit raspuns. Funda big grin

Răspuns Câştigător
| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Hey, stii, cred ca ar trebui sa iti traiesti copilaria cu adevarat. Stiu ca este asa numita " dragoste la prima vedere" dar este ceva pe moment, incerca sa uiti de el, si. totusi el are 21 de ani happy

10 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

O "boala" de moment.Rabda si in timp o sa uiti de el. Esti un copil in timp ce el este om in toata firea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cauta pe cineva de varsta apropiata, si de care iti place ca sa uiti de el happy.

| TiffanyღBJ a răspuns:

In afara de faptul ca el este mult mai mare decat tine, ar avea probleme daca ar avea o relatie cu tine pentru ca tu esti minora. Asa ca...iti dai si tu seama ca trebuie sa uiti de el, poate daca iti gasesti oe cineva de varsta ta, o sa ajute. happy

| MiculFaraon a răspuns:

Cauta un baiat de varsta egala sau cu 1 an mai mare.

| Itstimetosayhello a răspuns:

Huh! 8 ani mai mare?!
da, cel putin acum nu ai cum sa fii cu el, poate cand faci 17-18 ani minim!
stai linistita, o sa uiti de el! o sa vina altii mai de varsta ta, incat o sa uitihappy
ti-o zic din proprie experienta! dar poti sa te gandesti si ca e mai mare decat tine cu foarte mult si ca nu aveti cum sa va potrivitihappy

| AlexandruRares a răspuns:

E cam dificil:
Pentru inceput sa nu te astepti la un raspuns foarte convingator din partea lui, Sigura problema e diferenta de varsta dar sfatul meu e sa incerci totusi sa ii zici, poti incepe prin a-i face complimente (blablabla) incercand sa te apropii cat mai mult de subiectul la care vrei sa ajungi iar in cele din urma fa-ti curaj si spune-i nu ai nimic de pierdut
Sper ca ti-am fost de ajutor

| 5465449634649634769347 a răspuns:

Si ce mai astepti? Go! Mergi la taicasu, cere'l, pregateste nunta, inainte fa-i si un copil sa nu te lase la altar.
S-a prostit omenirea...copile du-te si imbraca papusile ca ala maine se insoara! Doamne...

| mandocmihai14 a răspuns:

Uite eu am o fata in clasa care a avut aceeasi problemahappy toti din scoala i-am zis sa il lase e prea mare, pana la urma a realizat ca avem dreptate, ea la lasat a suferit putin pentru ca il iubea dar cum si ei i-am zis si iti voi zice si tie gasesteti un iubit de varsta da care sa fie sincer cu tine si sa te iubeasca cu adevarat. eu sunt baiat si stiu ca fetelor nu le e greu sa gaseasca un prieten, insa daca lui ciar i va place de tine cu adevarat o sa se vada pentru ca se va purta ciudat cand te va vedea. Sper sa iti fi fost de folos laughingsi sper sa iti faci repede un iubit happy

| Itstimetosayhello a răspuns (pentru mandocmihai14):

Nu e chiar asa, mie, de exemplu, imi e f greu sa imi gasesc pe cineva care sa imi placa!

| Gigica123 a răspuns:

Sfatul meu este sa-ti faci un iubit iar apoi iti garantez ca vei uita de el. Apropo de unde esti?