| Aly9989 a întrebat:

Buna TPU.
Am o relatie de 2 ani cu sotul meu si un copil. Doar ca el a plecat de langa mine si copil din cauza parinților lui.Acum zice ca regreta tot insa nu stiu ce sa fac.Parinții mei nu vor sa mai ma vada cu el.Insa el vrea sa vina la ai mei sa vorbeasca cu ei.Eu il iubesc enorm de mult.El vrea sa plece la munca sa ne luam casa noastra si sa ne muta amandoi si copilul.Dar ai mei nu sunt de acord cu asta.Cum ii pot face pe ai mei sa ma lase cu el sa il ierte ca m-a lasat din cauza parintilor lui? Eu sunt Romanca el este Rudar dar nu conteaza asta, ajutati-ma sa imi conving parintii sa il accepte va rog. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Serios acum? Aveti voi doi o relatie sau aveti o relatie in 6 + un copil. Cand lamuriti asta atunci puteti fi siguri ca ce faceti faceti cu mana voastra. Aveti un copil la mijloc iar voi tot dupa gura parintilor va tineti? Fiti seriosi si focusati-va pe copil, oricum rezolvati voi situatia, impreuna sau separat, nu bagati copilul la mijloc, oferiti-i tot. Amandoi trebuie sa iesiti putin din puful parintilor vostri, sa luati decizii in cuplul vostru, de doi oameni (de sperat maturi) cu un copil.
De ce sa-ti convingi parintii sa-l accepte cand tu trebuie mai intai sa lamuresti lucrurile cu el? Nu vreti sa va formati viata impreuna? Parintii cand va vad fericiti, sunt si ei fericiti.
"Parintii mei nu vor sa ma mai vada cu el" dar voi sunteti impreuna cu un copil, va iubiti etc. Daca v-ati casatorit asta inseamna ca ati luat decizia aia impreuna corect? sau a fost decizie luata de familiile voastre?

| Aly9989 explică (pentru Dandinelle):

A fost decizia noastra.Dar ma obliga sa divortez de el sa il las ca nu e de mine

| Aly9989 explică (pentru Dandinelle):

Au zis ca nu am cum sa plec cu copilu de la ei ca vine cu politia si imi ia copilul.Si apoi ne omoara si pe mine si pe el.Nu stiu ce sa fac cum sa precedes?

| sadrian46 a răspuns (pentru Aly9989):

Copilul nu este lor, nu ți-l poate lua. Legea nu le permite.

| Aly9989 explică (pentru sadrian46):

Nu stiu ce sa fac Noi vrem sa fim impreuna dar ai mei nu ne permit asta

| sadrian46 a răspuns (pentru Aly9989):

Există o vatiantă. Fuga în străinătate.
Pregătiți totul din timp.
El să adune niște bani, și tu dacă poți.
Aduni actele tale în poșetă.
Să fie zi de vară să fie ușoară fuga.
Într-o ieși cu copilul la plimbare.
Fără nimic neobișnuit.
Te întâlnești cu el în oraș.
Direct la aeroport.
În câteva ore ieși din țară.
Nu anunți pe absolut nimeni de nimic.
Până să te dea dispărută ești la 2500 km depărtare în Portugalia, care primește emigranți.
Nu mai comunici cu absolut nimeni nimic din vechea lume din caere ai plecat.
Să te caute.
Acolo te poți dublu ascunde, după ce primești cetățenie, ceri schimbarea numelui de familie cu unul local.
Ca cetățean portughez poți pleca apoi în Brazilia,
Să te caute.
Variante.
Poate că nu va fi exact așa.
Vreau să îți arăt că se poate scăpa de nebuni.
Variante.

| sofisis a răspuns (pentru Aly9989):

Copilul nu ti-l pot lua nici daca te omoara. Asta ca sa stii. Copilul e al tau si al sotului si atat. NIMENI nu ti-l poate lua. Nici macar sotul de tot.
Iar de omorat stai calma ca nu va omoara nimeni. Incearca sa te sperie si ar cam fi cazul sa te maturizezi si sa iti asumi faptul ca ai un sot si un copil si ca parintii NU mai au ce sa caute in deciziile tale.

| Aly9989 explică (pentru sofisis):

Corect asa gandesc si eu dar imi e frica pentru ce i-ar putea face lui zice ca il omoara.Si ma obliga sa bag divortul de el?

| Aly9989 explică (pentru sadrian46):

Si daca plecam amandoi in strainatate are cineva ce sa ne faca.Sau mie ca am plecat cu un copil minor?

| sadrian46 a răspuns (pentru Aly9989):

Când pleci în străinătate ai voie să pleci cu copilul tău, cu aprobarea soțului.
Doar că atunci când pleci cu un copil așa mic, trebuie să ai deja traiul asigurat acolo, ca să nu sufere copilul. Cazare și un loc de muncă pentru soțul destul de stabil.

| sofisis a răspuns (pentru Aly9989):

Nu il omoara nimeni. Ma, cati ani ai? Pe bune...

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de tine nu de parinti ca sa traiesti cu el

| Aly9989 explică (pentru mgtow):

Da asa este dar au zis ca daca plec cu el ne omoara pe amandoi?

| Aly9989 explică (pentru Aly9989):

Am facut si nunta.El pleca mai mereu de langa mine deoarece stateam acasa la mine.

| sofisis a răspuns (pentru Aly9989):

Cine sa va omoare?
Ma fata, ai un sot si un copil si tie iti arde de parinti?
Ai familia ta, maturizeaza-te naiba si vezi-ti de casa ta.

| Aly9989 explică (pentru sofisis):

Ai mei au zis ca daca eu plec cu el vine si ne omoara pe amandoi?

| Aly9989 explică (pentru sofisis):

As vrea si eu...si parinti lui au vrut sa il ia de langa mine SI l-au luat doar ca acum lui ii e parerau ce a facut ca a ascultat de ei.

| sadrian46 a răspuns (pentru Aly9989):

Este o amenințare care să bage spaima în tine, să te facă să renunți.
Sunt comunități, ca acele din zone mai tradiționale, oșeni, sau din vârful muntelui, sau makedoni, care sunt mai dure când e vorba de relații familiale și sunt în stare să poarte asemenea răzbunări. Așa că dacă nu știu din ce zonă și fel de oameni te tragi, nu-mi dau seama dacă o asemenea amenințare e pe bune sau nu.

| Aly9989 explică (pentru sadrian46):

Sunt sin Craiova mai exact

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar trebui sa va desprindeti amindoi de parinti...

| sofisis a răspuns:

"Dar ai mei nu sunt de acord cu asta." - scuza-ma dar ce legatura au parintii tai in toata povestea asta?

| Aly9989 explică (pentru sofisis):

Nu vor sa mai ma vada cu el. Orice dar nu el.

| sofisis a răspuns (pentru Aly9989):

Si totusi ce legatura au ei in familia voastra?

| GabiNoS a răspuns:

El se ia dupa parinti? Cred ca l-au batut bine de mic si acum e catelul lor rolling on the floor)))

| Welterweight a răspuns:

Aveti un copil si nu sunteti in stare sa luati decizii singuri

| Aly9989 explică:

Nu stiu ce sa fac?

| Aly9989 explică:

Si ai mei m au obligat sa bag divortul nu stiu cum sa ofac sa inteleaga