| pisicuta123456789 a întrebat:

:-). Am si eu nevoie de ajutor! As vrea sa plec la mare ..impreuna cu o alta familie. Familia aceea nu vrea sa mearga. Cum sa ii conving? Dau funda primului raspuns care cred ca functioneaza! Pup

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai care sunt motivele pentru care nu vor sa mearga, poate au probleme financiare, poate nu au concedii, poate au alte planuri samd

| marin81 a răspuns:

Le platesti sejurul si 90 la suta ca merg happy / Nu prea ai cum sa-i convingi, daca ei nu vor/ De ce e asa importanta familia respectiva pentru tine?

| pisicuta123456789 explică:

Nu! Nu vor ca sunt zgarciti. dar isi permit

| pisicuta123456789 explică:

Zgarciti> scuzee

| Mimzy a răspuns:

Adevarul este ca daca ei nu vor nu ii poti obliga, decat daca ii rogi frumos si le dai un motiv bun pentru care vrei sa mearga.Altceva nu cred ca ai ce sa le spui sau faci. Poate au o problema de familie, sau poate un membru din familia respectiva are ceva de zis, sau poate pur si simplu nu le arde de mers la mare, poate nu au bani.Sunt atatea lucruri pe care o familie nu ti le-ar spune, ramanand problema lor.
Asta este! Poti cauta pe altii sau sa mergi doar tu cu familia ta! ^_^

Sper ca te-am ajutat!

| Pascu_Bianca_1990 a răspuns:

Buna! Uite cum poti sa faci:daca tii neaparat sa mergi cu acea familie si ai niste bani(nu multi, 300-400 lei), poti sa ii asiguri ca poti sa le platesti unele cheltuieli. Daca nu vor de nici o culoare poti sa intrebi niste prieteni si sa mergeti impreuna, strangeti niste bani laolalta si va impartiti. Sper ca te-am putut ajuta.Te rog sa imi trimiti un mesaj sau o notificare ca sa stiu daca te-am ajutat.