| ysa a întrebat:

Cum imi conving parintii sa mi cunoasca prietenul si sa ma lase peste 2 saptamani la munte cu el si familia lui? avem 8 luni si nu prea sunt interesati s al vada. am nevoie de ajutor. ieri mi a zis ca ma lasa sa ma gandesc ce fac. daca fac ceva in legatura cu asta. vrea sa merg si eu. si din cauza ca nu l cunosc am ratat o sapataman la mare cu el. dar a trecut. trebuie sa rezolv problema asta. sa reusesc sa plec. help. idei pentru niste parinti p care nu i inteleg. ce sa le mai zic? mc. astept sfaturi. nu ironii. mc

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este nasol, daca nu au, vad, pic de incredere in tine, nici nu este comunicare intre voi, nici nu vor sa-l cunoasca.
Poate de i-ar cunoaste parintii si s-ar intelege bine cu ei, alta alternativa nu vad. straight face

| TąNyą a răspuns:

Le faci cunoştinţă dacă e nevoie. le faci cunoştinţă şi cu părinţii lui şi le spui că-l iubeşti şi că vrei să mergi nu se va întâmpla nimic rău că nu mergeţi singuri sau cu prietenii.

Vor fi nişte persoane mature care vor avea grijă de voi.

FantaSZy.

| foxi a răspuns:

Depinde cati ani ai! daca ai 16 ani. e fireasca pozitia parintilor tai!

| mihaela_7412 a răspuns:

Asa is si ai mei, vb cu ei si zile dc nu vr sa faceti cun cu el ca sa vedeti si voi cu cine umblu si cu cine imi petrec timpul si pe cine iubesc.nu e asa normal, si despre pelcare zile ca nu se va int nimic ca vei fi cuminte si merg si ai lui si zile ca faceti toti 6 cunostinta si va fi ok baga si u vrajeli laughing

| ysa explică:

Am 17 ani jumate si el 18 ani jumate.

| ysa explică:

Nu sunt materialista. am zis ca am ratat o saptamana la mare. el mi a zis asta. ca a mers fara mine.

| emilia1980 a răspuns:

Dar cati ani ai? probabil parintii tai nu vede in el omul care te poate face fericita, ori nu au incredere in el. oricum daca esti destul de mare incearca sa i convinci ca e un baiat cuminte, ca o sa dormiti in camere separate, ca unde va duceti e un loc linistit.si intre timp incearca sa ii asculti in tot sa fii punctuala cu ei si ceea ce spui sa faci.asa ei or sa aiba mai multa incredere in tine.