| TudorM15 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o foarte mare si importanta intrebare. DAU FUNDA! Ce as putea sa-i iau cadou mamei mele de ziua ei? Sa fie ceva nu foarte ieftin dar nici foarte scump (asta insemnand 500-(maxim)1500 lei). In plus, chiar vreau sa fie foarte multumita cu cadoul primit, va dati seama, e mama! Si va rog raspundeti cat puteti de rapid ca se apropie rapid ziua ei si sa am timp si pentru comanda etc etc... (Va rog sa nu spuneti parfumuri, calculatoare, televizor etc... NU)

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Părinţii se bucură mai mult când fac ei cadou copiilor. Dacă tu îi vei face un cadou de valoarea de care zici, mama ta, din politeţe, îţi va mulţumi, în realitate însă va avea un sentiment de discomfort, gândindu-se că fiul ei a dat din economiile lui suma aia atât de mare, în loc să şi-i ţină şi să mai strângă; ea oricum având mult mai mulţi bani decât tine. Fă-i un cadou ieftin, mai mult simbolic, cum a sugerat cineva mai sus - un buchet de flori, o ramă cu o fotogafie, un suc - şi se va bucura mai mult.

| Iote a răspuns:

Nu ne spui ce fel de om este mama ta. Poate te sfatuim prost.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Ceva simplu. O ramă cu o fotografie cu voi și un buchet de flori de la o florărie. big grin Lucruri simple și mici, care fac viața să fie grozavă. Gândește-te la asta! E cel mai bun sentiment! happy Împarte din bucuria ta și mamei tale cu acest cadou și vei avea cea mai fericită mamă! Mult succes! big grin Funda? happy

| AdrienWH a răspuns:

Salut! Ar trebui sa te gandesti, ce fel de persoana e ea. Daca ii plac hainele si moda, cred ca ai putea sa cauti ceva haine si accesorii (lantic, inel), sau de ce nu, o geanta, pe care mai mult ca sigur, o va folosi mereu. Pe langa asta, ma gandesc ca ar merge si o cutie de ciocolata, un suc, etc. Daca ii place sa se aranjeze, ai putea sa-i faci cadou o trusa de machiaj, un ondulator de par, etc.

Succes in alegerea cadoului!

| TudorM15 explică (pentru AdrienWH):

Nu zic ca nu e o idee buna, dar eu cautam o idee mai remarcabila ceva care sa iasa in evidenta... Aceste lucruri par a fi asa mai comune. Dar oricum multumesc mult!