| flaviusss a întrebat:

Acum 4 zile am cunoscut o fata, care a venit la maicasa sa stea dupa ce mai multi ani a locuit cu bunicasa. Eu cum o cunosc pe maicasa, ea m-a rugat frumos sa o duc pe fiicasa sa vada si ea orasu si alea alea. Timp de 3 zile tot am iesit cu ea in oras la suc si am vorbit si mi-a povestit absolut tot despre viata ei. Nu stiu de ce dar parca simteam ca ne potrivim amandoi la absolut tot. Ea este mai mica ca mine aproape cu 2 ani, eu am 19 si ea 17 ani. In fine, ieri dupa masa dupa ce am iesit cu ea in oras i-am spus ca imi place de ea si daca vrea sa fim impreuna. Ea avuse o relatie de 1 an si 8 luni cat a stat la bunicasa cu un baiat, iar pe el l-a prins inselando de 2 ori cu prietene de a ei si a zis ca a terminato cu el. Cat timp eram cu ea in oras acel baiat o suna intruna iar ea a spus ca vrea sa il uite dar nu poate deoarece tot o suna si nu ii da pace. Dupa ce i-am pus intrebarea daca vrea sa fim impreuna mi-a zis ca nu poate sa il uite pe baiatu ala chiar daca a inselat-o si sunt despartiti de ceva vreme. Cand am auzit nu am mai insistat cu intrebarea. spuneti-mi voi ce ar trebui sa fac sa mai insist cu ea? Sau nu? Si daca da spuneti-mi va rog ce sa fac deoarece nu am mai fost in situatii de genul asta. Dau funda! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Tristan1987 a răspuns:

Daca s-a deschis asa de usor si ti-a povestit totul, parerea mea e ca acum poti bate fierul cat e cald. Ii place de tine, dar trebuie sa fi putin mai dur, sa-i spui ceea ce vor urechile ei sa auda, fi putin mai insistent si promite-i marea, stelele si luna de pe cer(ca tu esti cel care poate s-o faca sa-l uite)! Acum e momentul cand poti profita de asa zis "slabiciune" a ei, s-at putea ca sa fie prea tarziu daca mai astepti, oricand o poate vraji fostul! Din experienta mea iti zic ca e momentul potrivit dar sa te astepti si la o relatie cu ea de scurta durata, asa ca profita de acel timp daca-l obti! Intelegi tu ce vreau sa zicwinking Daca nu iese...mai sunt si altele!

7 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Daca vrei sa uiti vei uita Nu exista nu pot Exista nu vreau Stai de vorba cu ea si sa aleaga cu cine doreste Spune-i ca nu este frumos sa alerge dupa 2 iepuri S-ar putea sa ramana fara amandoi Asta nu ar fi o problema pentru ea dar sa nu te amageasca pe tine Daca vrea sa-si bata joc de ea este ok dar nu are dreptul sa-si bata joc de viata ta Bafta

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cateva zile si sa vezi daca baiatul asta o mai suna. Daca da, oferate sa vorbesti tu cu el si poate ea va aprecia efortul tau.De asemenea ai putea sa ii explici ca viata merge inainte si dupa ce a facut ala mai merita iertat?
Fii dragastos cu ea si nu te purta de parca ai suferi, poate ea va incerca sa iti dea o sansa si tu ai putea sa o ajuti sa il uite pe acel baiat.

Ai rabdare, atat.Totul vine de la sine.

| pinguinuVerde a răspuns:

Spune-i să răspundă la telefon de faţă cu tine iar apoi când termină vorbeşte cu ea şi spune-i că nu o merită şi dacă nu-l uită, pe viitor va fi mai greu. happy
Spune-i că merită să încerce să stea o perioadă cu tine, iar apoi dacă o convingi şi vă înţelegeţi bine, continuaţi. Trebuie să fiţi optimişti amândoi.

| Veverita a răspuns:

Pai intreab-o daca s-a mai gandit la ce i-ai spus.si sa iti dea un raspuns concret...

| UNHleaSHD a răspuns:

Esti urat rau.

| flaviusss explică:

Inca ceva. Dupa ce am intrebat-o de relatie, a 2 zi am sunato sa mergem in oras sa bem un suc si sa vb, iar ea a zis ca nu prea are chef, azi din nou acelasi lucru. Eu i-am zis ca nu sunt suparat pe ea ca m-a refuzat. Oare s-a suparat pe mine ca am intrebat-o? Ce ziceti oare sa ii dau paci sau sa mai incerc?

| DragonuAK47 a răspuns:

Daca ia nu poate sa il uite. nu stiu fa si tu ceva. du`o undeva. intr-o excursie ceva. poate asa o sa uite. dar nu stiu. sa isi schimbe cartela laughing sau i-ai tu telefonul` fara sa stie. si suna-l tu pe acel baiat si spune-i sa nu o mai sune ca acum e cu tine I don't want to see altceva nu stiu ce sa iti zic. oricum bafta cu ea!