| Gym_Criss_2000 a întrebat:

Am si eu o întrebare am o sora si sora mea are o Nasa diferită decât a mea si daca sunt nase diferite copilul nașei lui sora mea e vro ruda cu mn?

Răspuns Câştigător
| ZâmβέŤ a răspuns:

Dap,e rudă cu tinehappy aceeaşi relaţie e şi la mine big grin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunteti nici un fel de rude.

| anonimg a răspuns:

Ruda prin alianta. Dar poti sa te mariti cu el.

| pietrean a răspuns:

Mama,da ce incalcita intrebare ai mai postat!
-nasa ta
-nasa surorii tale,are un copil
- nasele nu sunt rude intre ele,iar copilul nasei surorii tale,nu este ruda cu tine. Eventual este ruda cu sora ta,fiind copilul nasei ei.
In limba romana, ca si in alte limbi straine, se foloseste virgula, punctul, litera mare la inceput de propozitie.Acestea sunt semne de punctuatie si trebuiesc folosite, ca sa se inteleaga ceva, din ceea ce spui/scrii.