| anastasia500 a întrebat:

Am si eu o problema.....Nu imi place sa vorbesc cu mama.Pur si simplu nu ma simt comod.Ea imi zice ca daca am cu cine vorbi este mai bine, dar am o cea mai buna prietena pentru asta(ea nu spune nimanui).
Ce sa fac?
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Sigur vorbeşti cu mama corectă?

| Andreeaa19 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa discuti cu parintii tai,in special cu mama ta,fii sigura ca ea nu va spune nimănui! Prietenii vin si pleacă, nu ai de unde sa stii ca va tine secret, faza e ca poate sa meargă la alte prietene de ale ei si sa le spuna ce i ai zis tu, problemele tale si sa rada împreună... Chiar daca iti e prietena nu avea atât de multa încredere in ea.
Încearcă sa discuti cu mama ta, sigur de va ajuta!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, prietenii pot trada oricand. Exista si prieteni care iti sunt alaturi, pentru ca te inteleg si sunt la fel ca tine, dar mama nu te poate trada, decat daca este o betivana si o nenorocita, ceea ce nu cred, asa ca mai bine vorbeste cu mama ta, ea este cea mai buna prietena a ta. Nu te feri de ea. Asculta ce-ti spun, ea te intelege cel mai bine.

| anastasia500 explică (pentru anonim_4396):

Daca vreau sa incep o discutie cu ea se uita ciudat la mine.Ma simt prost asa ca trec peste.....cam asa e la mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anastasia500):

Pai incearca sa o intrebi de ce se uita ciudat la tine

| vyyyk a răspuns:

Cred ca esti la varsta la care crezi ca cea mai buna prietena te intelege mult mai bine decat ar face-o mama ta, e normal sa gandesti asa, probabil te simti mai confortabil vorbind cu o prietena decat cu mama, spune-i ca anumite chesti de fete sunt doar chesti legate de scoala sau de colegi pe care ea nu ii cunoaste, si ca nu te simti ok barfind cu ea despre persoane pe care ea nu le cunoastewinking