| maria_1771 a întrebat:

Salut, sunt si eu intr-o prima relatie cu cineva insa nu prea ma simt fericita. El imi zice ca se simte bine cu mine, ca e fericit insa atunci cand ma imbratiseaza eu nu simt nimic, absolut nimic. In general sunt o fire f timida, rosesc repede insa cu el uit de rusine, pot vorbi f usor si ma bucur ca ma asculta... ma tem sa nu fi gresit atunci cand am acceptat sa fiu prietena lui; poate ca e doar un amic f bun pentru mine si din cauza asta sa fi confundat lucrurile?
Pun aceasta intrebare deoarece colegele, fetele cu care vorbesc spun ca au emotii cand sunt cu prietenii lor, ca se simt bine... Cum sunt la prima relatie nu stiu ce sentimente ar trebui sa am.
Stiu ca el ma place si nu vreau sa il ranesc. credeti ca in timp se poate remedia aceasta problema? ca o sa incep sa ma simt si eu bine?

2 răspunsuri:
| danusikd a răspuns:

Maria nu poti sa fii cu el daca nu te simti bine linga el. incearca sai explici ca vrei doar prietenie cu el.si el daca te iubeste te va intelege si veti ramine amici.nu mai sta linga el daca nu te simti ok.succese multe din partea mea tongue

| FLORIN_9201 a răspuns:

Iti recomand sa iti gasesti alt
prieten