| bubu19 a întrebat:

am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv! sunt cu iubitul meu de aproape 3 ani, locuim amandoi si de 2 zile e plecat la munca in italia.nu stiu ce sa fac ca sa-l scot din minte si sa ma obisnuiesc ca el e acolo si eu aici. vreau sa-mi gasesc ceva sa fac ca sa treaca timpul mai repede.va multumesc frumos!:*:*

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

E greeeu
dar.cat de grea era situatia lui aici daca a plecat si te-a lasat?
mi se pare cam aiurea pentru gandirea mea de adolescentina
insa pentru o gandire matura e perfect normal.
Nu te pot consola, pentru ca nu imi sta in putinta doar gandeste-te ca nu a plecat definitiv, si va fi alaturi de tine.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,te inteleg perfect, dar ce sa zic eu ca prietenul meu e pe cale sa intre la inchisoare vreo 2 anicrying...ma simt groaznic,stiu cum e sa te nu langa persoana iubita si mai ales daca va intra la inchisoare,de fapt cand va intra, ca deja s-a dat sentinta, ma simt distrusa in suflet si e greu cand iubesti pe cineva si esti obisnuita cu acea persoana.Si eu sunt cu el de 2 ani si ne stim de vreo 4. E greu,dar trebuie sa fi puternica asa cum am sa incerc si eu sa fiu,sa treaca timpul,eu am sa il astept cat va fi nevoie dar e foarte dificil,pentru ca oricum la mine e si mai rau,pentru ca totusi iubitul tau poate veni oricand la tine si e o durere cumplita in inima mea...
Iti spun asta pentru ca vezi ca nu esti singura care trebuie sa fie departe de persoana iubita, si trebuie sa fim optimiste si sa cautam ceva activitate sa nu suferim, e grea asteptarea dar cu timpul te obisnuiesti si macar de tine e mai ok.Cauta sa faci ceva ce iti place, gandeste-te ca va fi foarte frumos cand va ve-ti revedea si sigur si el e in aceeasi situatie ca tine...
Eu iti urez bafta si fi puternica, toate sunt trecatoare.

| justitiarul a răspuns:

Lucreaza mai mult, citeste mai mult, fa sport mai mult si alegeti cu grija gandurile.Ele sunt singura sursa a nelinistei noastre.
@monik cum poti sa iubesti un interlop mai fata?

| bobby_7474 a răspuns:

E un sentiment firesc ce te incearca acum,te simti singura,pierduta,neocrotita,bolnava-dar orice se vindeca,timpul le rezolva pe toate,nu peste mult timp te vei linistii, sau vei pleca la el, bafta

| TormentOfSins a răspuns:

Destul de simplu pleci la mnca in Italia si tu sau schimbi iubitul pentru altu din Romania

| bubu19 explică:

Crinu mersi de sfat dar noi suntem ca si casatoriti si nu am mai fost departe unul de altul.el s-a dus acolo sa stranga bani pentru nunta noastra nu pentru altceva daca ma intelegi! mersi oricum de sfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa rost de bani si mergi la el. aproape trei ani? prieten? imi pare rau sa-ti spun dar s-au despartit familii cu copii si ani multi de casnicie.si tu crezi in povesti cu zane, si feti frumosi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai sa reusesti sa-l uiti...iti spun din experientza proprie. Iubitul meu e plecat d 6 luni si il iubesc mai mult ca inainte
Imi e dor enorm d el,dar imi alina durerea cand ma suna,si app sper sa ma sune in seara asta ca am mare nevoie d vocea lui, ca sa merg mai departe, offf