| BEKYTA a întrebat:

As avea nevoie de un sfat din partea voastră. Iubitul meu mi-a spus ca el nu vrea sa ne despartim, dar nu mai poate sa ducă atâtea lucruri deodată, adică relație, lucru și facultate. Deși mereu i-am fost alături și l-am sprijinit. Ce as putea face sa nu îl pierd? Eu chiar îmi doresc sa îl ajut și sa ii fie bine

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuia sa isi de-a seama ce poate si ce nu inainte sa te zapaceasca si pe tine de cap. Vorbeste cu el si explica-i ca esti om si nu te poate lasa asa pur si simplu si-a asumat o resposabilitate cand a inceput relatia cu tine, te-a facut si pe tine sa pui suflet, sa speri, sa il iubesti si nu poate renunta pur si simplu ca el e stresat.
Propune-i sa va vedeti mai rar, sa ii lasi spatiu dar sa se gandeasca bine si sa nu isi bata joc de tine.

| Lioana a răspuns:

Sa accepti sa va intalniti mai rar.

| ywar a răspuns:

Sunteti tineri, iar la varsta voastra, valorile adevarate ale unei relatii nu sunt cristalizate. Daca el nu poate sa duca o relatie, care de fapt nu e o relatie ci doar "intalniri" in care se consuma poate si un act erotic, rezulta ca nu trebuie sa te bazezi pe el foarte mult sau sa il iei in considerare pentru viitor. Poate e un pretext sau un alt mod mai elegant de aspune ca nu te mai vrea. Stai cuminte, vei gasi pe altcineva.

| xerxes1 a răspuns:

Este prea las sa-ti spuna in fata ca s-a saturat de tine.

| Mircea08 a răspuns:

Daca nu mai poate duce, atunci sfatuieste-l sa renunta macar la una din ele. Asa iti vei da si tu seama pe ce pozitie se afla relatia, lucrul si facultatea in scara lui de valori