| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor vostru :d

Povestea este urmatoarea :
Eu sunt intr-o relatie o fata minunata pe care o iubesc foarte mult, o iubesc mai mult ca lumina ochilor :X:X. Ieri s-au intamplat niste lucruri nasoale si nu prea am avut la cine sa ma descarc.
Din greseala eu i-am spus ceva... si ea a inteles ca o invinovatesc si s-a simtit nasol si s-a purtat foarte rece si ne-am certa vreo ora I don't want to see dupa care a plecat cu fetele. Eu nu am vrut sa o ranesc ala-i ultimul lucru pe care mi-l doresc dar gura mea e prea mare cateodata I don't want to see si vorbesc fara sa gandesc mereu reusesc sa stric eu cumva lucrurile. Dupa vreo 2 ore m-a sunat sa merg pana la ea sa-i duc ceva. Cand am ajuns la ea parea suparata mi-am cerut scuze am spus ca nu am vrut si-mi pare foarte rau sigh ea m-a luat in brate si mi-a spus ca a trecut si dupa a zis sa mergem sa ne plimbam. Ne-am plimbat un pic dupa care am mers acasa si ea s-a intors la fete big grin Acasa i-am facut o aaa mini prezentare pot sa spun asa in care i-am scris o poezie si i-am spus tot ce am pe suflet... Cand a ajuns acasa de la fete mi-a spus ca e foarte dragut ce am facut si ca nu prea stie de ce m-a sunat sa vin. Mi-a spus ca o parte din ea a murit de nerabdare sa ma vada si sa ma stranga in brate pentru ca-i era dor dar alta s-a saturat de certurile din ultimul timp (faza-i ca-n ultimul timp am iesit cam rar si au avut loc inca vreo 2-3 certuri ).
Ea mi-a spus ca nu mai stie ce vrea si ca inca ma iubeste dar s-a cam saturat sa ne tot certam... si nu a mai stiut ce a vrea sa faca happy Eu i-am spus ca daca vrea sa luam o pauza ii accept parerea (daca o iubesti o eliberezi big grin ) si i-am propus sa ne revedem sa vorbim fata-n fata sa luam o decizie. Ne-am intalnit intr-un parculet :X ne-am plimbat un picut i-am dat un tradafir dupa care am stat... a inceput sa planga am luat-o in brate a inceput inima sa-mi bata foarte tare si am sarutat-o big grin si mi-au dat si mie lacrimile I don't want to see ( Nu-s genul plangacios dar atunci am plans fara sa vreau I don't want to see Eu o iubesc enorm de mult ea m-a inteles mereu m-a sprijinit si m-a facut sa vad ca dupa furtuna apare soarele :X:X. ) si am stat asa in bratele vreo 5 minute. Dupa care mi-a sters lacrimile de pe obraz au inceput sa i se dilate pupilele si sa ma sarute si sa ma stranga foarte tare in brate si sa-mi spun ca ma iubeste foarte mult si ca nu vrea sa ne despartim :X:X:X.
Pana acum totul e bine si frumos se pare ca a revenit totul la normal dar cum as putea sa fac sa nu o pierd din nou sa trecem iar prin situatiile astea? Mersi mult de rabdare si de ajutor!

Răspuns Câştigător
| 354 a răspuns:

Buna.Consider ca toti trecem prin momente dificile atunci cand avem o relatie, sa stii ca nu exista "o reteta speciala "pentru a evita aceste conflicte ale relatiei voastre.Pentru a nu exista divergente intre voi trebuie sa luptati amandoi pentru asta, sa lasati de la voi.Cred ca oarecum relatia voastra a intrat intr-o perioada mai dificila, deoarece din cea ce ai scris tu mai sus reiese ca iubita ta nu sti ce vrea. Desi s-a impacat cu tine si a spus ca te-a iertat, nu era asa a profitat de faptul ca i-ai lasat o scrisoare, si a spus ca este satula de cerurile voastre.Eu cred ca totusi ar trebui sa discuti mai mult cu ea, si sa o faci sa nu mai fie asa de "suparacioasa "si "orgolioasa ".Nu uita in iubire e nevoie de doi, iar pentru a nu se repeta certurile este nevoie tot de doi! sper ca ai inteles ceea ce am vrut sa spun mult succes iti doresc!

| FallenDemon a răspuns (pentru 354):

Mersi mult de ajutor da da am inteles big grin Dupa ce ne-am vazut aseara si am rezolvat totul mi-a spus niste lucruri pe care nu le-a spus pana acum despre mine si mi-a demonstrat din nou ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda big grin sincer nici eu nu vreau asta pentru ca o iubesc foarte mult :X:X

9 răspunsuri:
| Allergikaa a răspuns:

La varsta asta prin certuri se declanseaa pasiunea, e normal sa aveti neintelegeri si sa va certati. Daca ea te iubeste si tu oiubesti toate o sa se termine cu o impacare furtunoasa. Daca totusi vrei sa eviti certurile mai lasa de la tine, atunci cand este ea nervoasa si incearca sa-i spui ce tea deranjat cand va fi calma, ii poti spune sa faca la fel, dar mie mi se par dragute micile certuri, te face sa realizezi ce pierzitongue. Mult noroc!:*

| FallenDemon a răspuns (pentru Allergikaa):

Mersi mult de ajutor big hug Pai eu tot timpul las de la mine big grin ca stiu ca merita si o iubesc enorm de mult, dar uneori mai is si eu incapatanat laughing) dar de multe ori o las pe ea sa fie victorioasa :X:X sa fie fericita :X

| Allergikaa a răspuns (pentru FallenDemon):

hee hee ii bun atunci. Sa fiti fericiti:X

| FallenDemon a răspuns (pentru Allergikaa):

Mersi big grin si mersi mult pentru ajutor!

| andre8596 a răspuns:

Nu te mai certa cu ea! asta strica relatia voastra.Si incearca sa gandesti inainte sa spui ceva.Mi-a placut mult povestea. Sper sa va tina cat mai mult!

| FallenDemon a răspuns (pentru andre8596):

Mersi mult sincer nu vreau sa ne certam nu-i ceva ce-mi doresc... dar uneori se intampla unele chesti si porneste din senin... am trecut prin atatea probleme de cand suntem impreuna dar a meritat pentru ca am trait si cele mai frumoase clipe din viata mea alaturi de ea :X:X Mersi mult de ajutor!

| litlle a răspuns:

Vai...m-a atins pe suflet povestea asta.Eu sunt o fire mai sensibila, poate de aceea.Sa nu o lasi nicidata! Sigur ca exista certuri, dar va puteti impaca, daca va iubiti.Sa fiti fericiti! Eu sunt fericita ca ti-am dat un mic sfat.Astept vesti bune de la tine!

| FallenDemon a răspuns (pentru litlle):

Hey mersi mult de sfat chiar m-a ajutat big hug Daa acum se pare ca lucrurile au revenit la normal big grin si totul e frumos sper sa ramana asa pentru ca o iubesc foarte muult :X:X si nu as vrea sa o pierd I don't want to see