| RadXx a întrebat:

Buna TPU as vrea sa ma ajutati nu stiu ce sa fac cu o problema:eu intr-o zi m-am dus sa imi iau o paleta de tenis la 70lei m-am interesat de ea pe internet si dupa aceea am fost sa o iau, m-am dus la sala de tenis si am incercat sa dau cateva mingi cu ea si nu avea spin deloc! paleta la 70 lei fara spin, ma rog dupa acea am fost sa o returnez era perfect intreaga cu ambalaj cu tot dar fara folie pe ea si am dus-o omului care mi-a vanduto si mi-a zis ca nu are cum sa mi-a schimbe sau sa imi dea banii pe ea si doar fiindca nu avea folie pe ea! dupa acea intr-o zi m-a sunat tata care e in Spania si m-a intrebat cum merge tenisul cum mai joc cum mai e paleta si i-am spus ca e buna findca daca ii spuneam ca nu era facea ca **** ca zice ca paleta la 70lei proasta! si nu stiu ce sa mai fac ca el cand va veni se va duce inspre la antrenor si il va intreba de paleta de cum e cat de buna e si nu am chef sa ma cert cu tata si nu stiu ce sa fac sa nu ma certe sau sa se enerveze rau pe mine in ultimul timp ma gandesc ce si cum sa fac si nu stiu, aseara mi-a batut inima destul de rau... si dimineata cand m-am trezit mi s-a spart un vas de sange din nas si mi-a curs sange abundent si chiar nu stiu ce sa fac cu tata ca el e mai rau asa e zodia balanta.Va rog daca aveti vreo idee ce sa fac

Răspuns Câştigător
| Cristyan99 a răspuns:

Salut cel mai bine e sa-i spui adevarul tatalui tau ca dupa daca ascunzi adevarul mai rau o sa se supere pe tine, du-te la protectia consumatorului cu paleta sa depui o plangere si iti vei lua bani pe ea inapoi funda happy?

| RadXx explică (pentru Cristyan99):

Uite cum ar sta daca i-as spune adevarul ar fi de 10000de ori mai rau si la protectia consumatorului un copil sa sune?happy crezi ca m-ar lua in serios laughing

10 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

N-are nicio treabă folia aia, te-a văzut copil și te-a luat de prost. Ai bonul fiscal? Ia fii tu băiat deștept și sună la Protecția consumatorului, explică-le situația și vezi ce-ți spun. Te vor întreba când ai achiziționat produsul, de ce dorești să-l returnezi...tu spune-le ce și cum și vezi ce răspuns primești de la ei. Nu ai nimic de pierdut și din câte știu eu ai toate șansele să-ți primești banii înapoi. Roagă un adult să te ajute dacă poți.
Caută mai jos numărul corespunzător județului tău:
http://www.anpc.gov.ro/....../index.php
Baftă! :)

| RadXx explică:

Prefer sa nu ma bag in chestii din astea cu protectia consumatorului...

| RadXx explică:

Si cand vb cu el la tel ma ingrijorez din cauza paletei si incep sa transpir intens

| Mandarina888 a răspuns (pentru RadXx):

Copilule te rog nu te panica, nu iti face bine sanatatii, incearca sa ii explici frumos tatalui tau, sa ii spui ca ala te-a luat de prost si asa mai departe, trebuie sa inteleaga, ii spui sa iti cumpere el una buna si sa ti o trimita, nu trebuie sa te sperii pe viitor ce vei face? Cand te vei mai intalni cu situatii de genul asta si vei fii major ce o sa fie cu tine daca ti-e frica sa spui lucrurilor pe nume! Eu zic sa incerci sa vorbesti cu tatal tau mai ales daca e departe...nu are ce sa iti faca decat sa te certe si trebuie sa te inteleaga ca altfel iti faci rau tie...te stresezi de pe acum, ai palpitatii vrei sa te imbolnavesti de inima?

| RadXx explică (pentru Mandarina888):

Pai...am mai avut o paleta inainte dar buna si ma simteam rau intr-o zi dupa care am plecat de la tenis si nu mai tineam minte deloc unde am lasat-o dupa care am vb cu tata mai trz la telefon i-am explicat situatia cu paleta pierduta si mi-a trimis sa imi iau alta am luat alta si asa s-a intamplat dar cu tata cand vb fata in fata cu el sau cv parca simt ca nu stiu ce sa ii spun...

| RadXx explică (pentru Mandarina888):

In legatura cu palpitatiile mi se intampla doar in momentele extreme sau si in alte cazuri...

| Mandarina888 a răspuns:

Daca tu ai asemenea ingrijorari...nu am cuvinte! E doar o paleta, 70 lei nu sunt o avere si mai mult de atat daca ii spui adevarul tatalui tau asta nu inseamna ca iti taie cineva capul! Daca paleta aia nu e buna nu e vina ta... explica i cum sta treaba si cu asta basta, cum sa te stresezi pentru asa ceva?

| RadXx explică (pentru Mandarina888):

Pai daca i-as spune ar face si mai rau si nu as stii ce sa raspund tatal meu e putin mai rau si mama si tata nu se prea mai inteleg de mult

| Luca74744 a răspuns:

Spune-i adevarul, si spune-i care a fost problema si il duci la o partida de tenis si i dai lui paleta aceea la 70 lei si o sa vada ca nu ai mintit