| mirunaaa96 a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc, adica doar varfurile, dar mama nu ma lasa. Cum s-o conving? Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca atunci cand va incepe scoala le vei taia.
Sau ca se duce la 3 spalari ca e doar nuantator.
Sau pur si simplu te inchizi in baie si o faci, eu asa faceam si dupa o ora ieseam proaspat vopsita si n-avea ce sa-mi mai faca.

| XxrobixX a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahalaughing daca e genul de mama care are ceva intiparit si nu vrealaughing si daca iese vopsita din baie poate ia o foarfeca si o tunde 0laughingmai stiu cazurilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxrobixX):

Pierd funda din cauza ta waiting rolling on the floor) ha ha ha.
'aide ca nu poate nici sa o tunda fortat :-s si daca poate declar live ca-mi iubesc mama! laughing

| XxrobixX a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai pierdut-o dejalaughing, iti garantez ca poate si eu imi iubesc mama nu e vorba de mine, ca ea nu mi-ar face asa ceva daca ma vopsesc, dar o fata de liceu clasa a 11 cand s-a vopsit a venit a doua zi la scoala ciopartita si tunsa baieteste, foarte scurt!

12 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Salut! Pai ai putea sa-i explici ca esti destul de responsabila pentru faptele tale si ca esti cababila sa-ti asumi niste riscuri, dar intr-un mod cat mai frumos posibil, sa fii calma.Asta ar putea s-o induplece.Iar pentru a te sprijini si in viitor in deciziile pe care le iei, ar fi bine sa-i demonstrezi prin fapte nu prin vorbe.
Multa bafta!

| Mirela77 a răspuns:

Nu cred ca functioneaza nimic! Daca este genul de mama care accepta machiajul, vopsitul dupa o anumita varsta, nimic nu o poate face sa se razgandeasca.Macar intreab-o care este motivul si cand iti permite sa te vopsesti.

| StephyMonster a răspuns:

Și eu vreau sa mă vopsesc la vârfuri, așa cum se poartă dar nici pe mine nu mă lasă.Eu încerc să o rog pe mama să mă lase și îi voi spune că nu o să ma vopsesc foarte mult, așa putin și nu foarte strident încât să îmi crească până începem școala. Dacă nu va fi de acord, de față cu coafeza o să-i cer și părerea coafezei iar ea îi va explica mai bine mamei. Dacă nu vrea cu vopsea, voi încerca cu spray care ține până la următoarea spălare și care nu îl va afecta așa de tare! Încearcă și tu așa! Baftă

| Mariiuca112 a răspuns (pentru StephyMonster):

Eu am intrebat-o pe mama daca pot sa ma pensez, in fata cosmeticienei, iar cosmeticiana a spus ca da, trebuie, si mama a spus da cu toate ca pana atunci nu era de acord.

| bruuu a răspuns:

Ii spui ca e doar sampon si dupa cateva spalari iese culoarea smug

| MrFlavyus a răspuns:

Ii spui ca si ea avea dorinte cand era mica si mama ei nu o lasa.

| Alexuta333 a răspuns:

Intreaba-l pe tatal tau. Spune-i ca iese la urmatoarea spalare. La mine a functionat.winking

| RazerNaga a răspuns:

Mai bine cumperi un pistol si o impusti pe mama ta laughing) glumeam! Spune-i ca si ea poate avea dorinte cand era de varsta ta dar parintii nu o lasau big grin

| dvdfirstboy a răspuns:

Mai intai poartatae frumos cu ea.(vreo 2 zile). Apoi o intrebi si sa nu accepti nu ca raspuns si dac nici asta nu merge incepe sa plangi.