| dianaaelena69 a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa ma vopsesc mint green sau violet pastel, dar nu tot parul, cam cu putin deaspura varfurilor. Problema este insa ca parintii nu ma lasa, cum pot sa ii conving? Si stiti cumva daca vopseaua va avea vreun efect negativ asupra parului meu din moment ce imi fac doar varfurile? Dar asupra mea?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dianaelena, eu cred că ești mai drăguță așa cum ești, fără verde-violet-pastel-mint...

| dianaaelena69 explică (pentru sierra1):

Nu imi sta rau nici cum sunt acum, dar am facut prostia de a imi taia parul si acum nu imi place si voiam sa schimb ceva la el

| Andwta a răspuns:

Esti mica! Eu zic sa mai astepti pana la 16 ani.

| wonderwoman123 a răspuns:

Nu. Pe părinți vei linguși cum ca de exemplu: voi lua nota mare la test etc.
Ps:Verdele ala nu va ieși decât daca îți vei decolora vârfurile înainte.

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Poti opta pentru o vopsea semipermanenta care se va duce dupa cateva spalari si nici nu este atat de evidenta-pentru a-i convinge pe ai tai.