| Iuliaiulia2323 a întrebat:

As vrea sa răspundeți in numar cat mai mare si as vrea mai multi băieți.
Am avut o relație de 1 an si cateva luni, aproape o sa se faca 2 ani, inca vorbim dar el s-a schimbat foarte mult si nu il mai recunosc. Am avut o relație foarte frumoasa si a fost aproape mereu langa mine si acum e total invers. Vorbeste urat si ceea ce nu inteleg e ca a fost cateva zile ok si dupa m-am trezit cu el ca sa îl las ca nu stiu ce.O sa fie ziua lui si ma gandeam sa ii fac o surpriză gen sa ma duc la el acasa fara sa stie desi m-ar costa bani ca nu stam in acelasi oras dar nu stiu ce sa fac. Ce credeti ca as putea face sa ii mai trezesc sentimentele pe care nu le mai are fata de mine?

Răspuns Apreciat de Editori
| RazviRazvan22 a răspuns:

Bună. Adevărul e ca doare sa iubești pe cineva și acel cineva sa nu te mai iubească, sa îți vorbească urat, sa te ignore și chestii de genul acesta. Sfatul meu e sa o lași balta, să-l lași în pace iar dacă el te cauta mai are sentimente pentru tine dacă nu, îmi pare tare rău. Nu merita sa bați atâta drum pentru cineva pentru care nu mai insemni nimic și s-ar putea să-ți întoarcă spatele și sa îți dea cu ușa în nas. Eu îți spun sincer ca am trecut prin lucruri fix de genul acesta. Nu merita sa plângi, sa te consumi pentru nimeni care nu te prețuiește exact cum ești tu. Sper ca te-am ajutat, dacă nu asta este. Ai grija ce decizii iei. (Eu sunt fata ca să știi)

| Iuliaiulia2323 explică:

Doare si chiar foarte tare...nu e chiar asa departe vreo 40 de min

| RazviRazvan22 a răspuns:

Da dar nu merita crede-mă. Poate pe viitor când va mai maturizati, dacă chiar a fost iubire o sa va împăcati. Acum nu merita, treci peste și lasă-l in pace exact cum face el cu tine. Nu merita sa te amăgești pentru nimic, vei vedea pe viitor când o să-ți treacă vei spune cum am putut sa fiu cu el.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu le mai are singuru lucru să îl facă să se întoarcă e indiferența poate chiar despărțirea. Făcând gesturi drăguțe n-o să ajute din păcate.

| Iuliaiulia2323 explică (pentru Adry05):

De ce nu ar ajuta..eu zic ca l-ar impresiona ca il cunosc destul de bine

| Adry05 a răspuns (pentru Iuliaiulia2323):

Dacă un om s-a plictisit de tine sau de relație o să fie doar sufocat de tot ce faci.

| antimulte a răspuns:

Oamenii se mai schimba, si de multe ori nu in bine.
Ai omis sa spui ce varsta aveti fiecare, as zice ca inca tineri, de aia mai ai nevoie de pareri. Eu zic sa renunti, pur si simplu o relatie mai toxica nu face bine nimanui.

| Iuliaiulia2323 explică (pentru antimulte):

Da suntem tineri 20 24 stiu ca e toxica dar inainte chiar eram fericiti si nu prea ma lasa inima sa trec peste aș mai incerca macar o data sa fiu impacata sufletește

| Violleta2022 a răspuns:

Sa inteleg ca voi aveti o relatie virtuala?
Odata ce nu sunteti in acelasi oras...
Poate si-a gasit deja draguta din orasul lui si iese cu ea, nemaiavand timp de pierdut online, cu tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu le mai are, se pune problema, le-a avut vreodată?
Cu sila nu se poate. Următorul.

| mihai69 a răspuns:

Ce ai putea face? Să tragi o beție cruntă până uiți de el, apoi să-ți vezi de viață.

| Sofer a răspuns:

Faceți o pauza și lasă-l.

| Alexuţ02 a răspuns:

Iti spun direct sa treci peste, foloseste creierul si nu inima in deciziile pe care le iei, e clar ca nu mai tine la tine de ceva timp. deci nu stiu ce tot vrei de la el, daca a luat-o pe drumul asta si acel "baraj" de respect dintre voi s-a rupt, treaba e clara, nu merita sa-ti mai bati capul cu o relatie toxica

| Iuliaiulia2323 explică (pentru Alexuţ02):

Stiu si eu asta...da chiar mi-a aratat ca ma iubea si imi e dor de toate momentele dintre noi si am asa o speranță ceva imi spune sa mai incerc ..nu prea vreau sa ma despart definitiv de el.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Iuliaiulia2323):

Tu stii mai bine ce ai de facut, ce ti-am zis vine ca un sfat

| Iuliaiulia2323 explică:

Si inca ceva e zodia pesti nu prea cred in asta dar avem baieti din zodia asta pe aici gen cum pot sa ma bag pe sub pielea lui?