| LovelyGirl_3607 a întrebat:

Asi avea mare nevoie de sfaturile voastre.

Am fost cu mai multi baieti, dar acum 2 ani am cunoscut un baiat cu adevarat special. Ne-am mai certat, ne-am si despartit, dar nu erau chestii serioase, pentru ca la urma ne impacam mereu, dar de data asta e cam diferit si-mi e tare frica, ca am sa-l pierd cu adevarat. Nu vreau sa-l pierd! El e primul baiat pe care l-am iubit si il iubesc cu adevarat!
Asi vrea sa salvez cumva relatia noastra! Cred ca o declaratie de dragoste m-ar putea ajuta, dar nu prea stiu cum sa-mi exprim sentimentele.
Imi puteti da cateva idei? Va rog frumos (FUNDA)

...Va multumesc anticipat pentru ajutor! kiss...

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Deci ca sa inteleg ca aveti o relatzie de 2 ani deja insa au aparut intr-un fel problemele!

Singura metoda prin care poti sa iti salvezi relatzia este sa vorbesti cu el in cazul in care va certati mereu sau aveti unele dicutzi, relatzia ta e o relatzie de lunga durata si intre timp poate sa apara plictiseala, nevoia de ceva nou si singura solutie este comunicarea!

Pentru a`i demonstra dragostea nu ai nevoie neaparat de o declaratzie siropoasa de dragoste, poti sa-i spui cuvintele pe care le-ai spus si aici insa in fata ( stiu, e mai greu insa cuvintele spuse in fata au mai multa valoare decat cele spuse in scris ). Ai putea sa te exprimi in urmatorul fel 'As vrea sa-ti spun ceva important si as vrea sa ma asculti foarte atent : te-am cunoscut acum doi ani si mi-am dat seama ca am cunoscut o persoana foarte importanta pentru mine, am ajuns sa te iubesc foarte mult si as face orice pentru tine, nu vreau sa te pierd pentru nimeni si nimic pentru ca esti primul baiat pe care l`am iubit si il iubesc cu adevarat!' ( am folosit cuvintele tale deoarece consider ca ai facut decalatzia de dragoste chiar aici happy, acum ramane doar sa ii spui si lui aceste sentimente!

De asemenea ai putea sa-l intrebi : 'Tu ce simti pentru mine acum?'

Succes!

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dupa doi ani, chiar nu stii cu ce poti sa-i inmoi inima? Crezi ca asteapta vorbele noastre frumoase, sau vorbele tale, spuse din inima si in cunostinta de cauza. Chiar ca nu-l cunosti, si ma intreb ce fel de prietenie a fost.

| thevampirediariesfever a răspuns:

Nu prea a-i mai putea-o salva

| CelMaiBlogger a răspuns:

In general nu merge cu asa ceva, cu declaratie de dragoste. Sfatul meu e sa ii arati putina indiferenta, atunci te va iubi si mai mult.Parerea mea. Cel putin asa stiu ca e.Mult noroc.

| EleNa_2957 a răspuns:

Prin aceiasi situatie am trecut si eu! eram cu prt meu de 1 an jumate si certurile ne-au pus capac! o declaratie de dragoste nu te ajuta foarte mult! important e sa va schimbati atitudinea, sa lasati de la voi, pentru ca altfel nu va merge! crede-ma ca stiu foarte bine ce inseamnawinkingsi daca intr-adevar vrei sa-i faci o declaratie, nu trebuie sa fie ceva foarte complicat.fii sincera, spune-i exact ce simti, uitandu-te in ochii lui si poate va va ajuta:*

| EleNa_2957 a răspuns:

Prin aceiasi situatie am trecut si eu! eram cu prt meu de 1 an jumate si certurile ne-au pus capac! o declaratie de dragoste nu te ajuta foarte mult! important e sa va schimbati atitudinea, sa lasati de la voi, pentru ca altfel nu va merge! crede-ma ca stiu foarte bine ce inseamnawinkingsi daca intr-adevar vrei sa-i faci o declaratie, nu trebuie sa fie ceva foarte complicat.fii sincera, spune-i exact ce simti, uitandu-te in ochii lui si poate va va ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi ani e mult.cred ca ar fi bine sa va ganditi la alta relatie amandoi.