| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU crying Azi e ziua mea,si totul a fost frumos pana acum crying Bunicului meu ii este foarte rau,nu se simte bine deloc crying Mama a sunat la salvare, si dureaza o ora pana ajung crying Nu vreau ca bunicul meu sa pateasca ceva crying Acum toti suntem ingrijorati crying Mai ales eu, care acum am lacrimi in ochi crying Ce sa fac? crying Scuzati categoria crying

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O idee ar fi sa stai cu el si nu sa pierzi timpul pe net

| Doub a răspuns:

Te linişteşti.
Dacă e să se întâmple ceva, se întâmplă şi dacă plângi, şi dacă nu.
Ai răbdare, stai cu el, vezi dacă poţi să ajuţi la ceva. Asta e viaţa, imprevizibilă.

Oricum, la mulţi ani.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu va pati nimic, doar e ziua ta, nu?

| RobertMoon a răspuns:

Nu ai cum sa il ajuti deoarece nu sti exact ce are, mai ales ca e si bătrân, cel mai bine e sa aștepti salvarea, dar o ora pana vine ce dracu stati in mijlocul pădurii ca Hansel si Grettel?

| Zazy a răspuns (pentru RobertMoon):

Hmm, in ziua de astazi, doctorii nu prea mai baga in seama batraneii. Cel putin asa sunt cei din orasul meu, dar si din oasele apropiate. Am fost cu bunica mea, careia ii era foarte rau, si a stat 4 ore pe holul spitatulu, iar doctorii nu au bagat-o in seama. Pacat! Asa-i romanul... gen : '' lasa-l sa moara, ca doar e batran''. Nu-i asa. cum au devenit astia doctori, nu stiu... mita, habar nu am ce au folosit, dar nu sunt oameni adevarati, cu suflet!

| RobertMoon a răspuns:

A venit salvarea ce ati facut?

| DeCeMaiContează a răspuns (pentru RobertMoon):

A venit acum 15 minute...

| DanielPH a răspuns:

Eu as fi tare si as astepta salvarea...
Secundele trec ca orele, minutele ca lunile...Stiu senzatia, in cazul tau, salvarea este pe drum, iar omul are sanse mari sa nu pateasca nimic, mai priveste si partea plina a paharului, putea sa pateasca ceva mult mai rau. Sa ii vina rau cand era pe drum, seara acasa, sau cand era singur.
Deci, tine capul sus si pastreaza controlul asupra situatiei!

| Zazy a răspuns:

Bunciul tau va fi bine, crede-ma. Sunt batrani, de acum incep durerile. Numai au 25 de ani. Dar nu cred ca e ceva grav. Daca a mancat tort, poate nu i-a placut, sau poate era gretos, si i s-a facut rau...

| Basthet a răspuns:

Bună! Nu mai fi necăjit! Oricum, nu arăta că ești supărat sau speriat, fiindcă îi agravezi starea de rău bunicului tău. Spune-i că totul va fi bine, că vor veni doctorii și îl vor ajuta. Și spune-le și celorlalți membri ai familiei să facă la fel. Aerisiți și răcoriți camera în care se află, faceți umbră, liniște. Probabil este din cauza căldurii. Dacă ia medicamente pentru vreo boală, întrebați-l dacă le-a luat.
Îi doresc multă sănătate bunicului, iar ție,
La Mulți Ani!