| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.Cand aveam vreo doua`j de ani m-am iubit cu o fata de 18…
Se indragostise ea de mine prima,pentru ca eram frumusel (si acuma sunt la fel) si s-a bagat in seama cu mine pana m-am prins eu ca ma place (stateam in acelasi cartier,dar o stiam doar din vedere putin),si deci am invitat-o intr-o zi in parc la o plimbare,ne-am pupat,fluturasii…stiti - flup-flup-flup - in burta si la mine si la ea,apoi ne-am luat de mana si-am plecat acasa…
Juma` de an a fost frumos…Incepusem s-o iubesc si eu mult pentru ca era dulce si cuminte si frumoasa,ea m-a dus intr-o zi si i-am cunoscut si parintii,m-au placut si ei ca eram politicos si toate alea - baiat educat cu bun simt,iar la un moment dat taica-su chiar m-a invitat la el in garaj sa antifonam Dacia pe dedesubt, ocazie cu care mi-a zis ca i-ar place un ginere ca mine, si mi-a mai spus el acolo ceva de nu stiu ce casa la curte care va fi a ei cand s-o marita, plus masina pe care tocmai o rasturnasem pe-o parte…si ca ne cumpara si mobila.Pentru casa aia, nu pentru masina.In fine…
Si deci dupa vreo juma` de an-asa n-a mai mers, pentru ca ceva nu era in regula la ea – a inceput sa vrea sa ma vada mai rar si chestii de-astea, sau era rece si distanta cand venea la intalniri…Adica nu ma mai placea…Si toate astea pentru ca a inceput sa placa un alt baiat, care avea vreo 30 de ani si era grec din Grecia, si care avea o mica afacere in RO – mai exact un magazin de nu stiu ce briz-briz-uri de-astea care se pun ornamente-n tavan.Cum le zice? Lustre – asa…Si deci omu` tinea o pravalie la parterul blocului ei,a filat-o pe fata ca era bunaciune,si n-a lasat-o in pace pana n-a convins-o ca el este ``alesul``. Adica nu stiu daca am zis bine,dar am si orezul pe foc si mai trebuie sa invart in el si ma deconcentrez,imi cer scuze pentru asta,TPU.
Iar ea la ales pe el – cum era si normal,apoi dupa vreo luna ei au ales sa fuga impreuna in Grecia,unde el dupa vreo doua-trei zile,cat a durat luna de miere,i-a dat ei de ales daca se prostitueaza,sau se-ntoarce acasa…
Povestea o stiu de la taica-su,pentru ca am mai sunat-o eu dupa ce ne-am despartit - ca imi era dor de ea - iar el a fost sincer cu mine si mi-a zis totul…
De fapt n-a fost chiar asa,nu mi-a zis nimic,m-a intrebat daca nu vin pe la el sa vorbim ceva,eu m-am dus,si el m-a bagat iar in garaj ca eram mai feriti acolo (masina era ok,n-am mai facut nimic la ea),si deci mi-a povestit totul…
Avea lacrimi in ochi si avea de doua ori,o data pentru ea si o data si pentru mine,ca ma placuse mult, ma vazuse ca pe baiatul lui si…acuma sa va spun sincer, parca nu ma mai durea asa de tare ca o pierdusem pe fata, cat ma durea de cat suferea el…
Si-am plecat acasa…
Dupa vreo 2 ani m-am intalnit cu el prin oras,intamplator…
Si mi-a zis ca s-a intors fata,ca a venit cu bani,a cumparat un apartament mic,si ca deocamdata nu mai pleaca inapoi…
Si am inteles de la el ca ala - proxenetu` - a scapat-o din maini la un moment dat, iar ea a inceput sa faca bani singura, terminase cu prostitutia aia de-o stim noi de la televizor (cand le filmeaza pe trotuar si ele fug)si mergea pe alta combinatie, isi facuse cativa amanti mai pe la vreo 60 de ani-asa,batrani deci, dar oamenii stateau pe lovele multe, adica se jucau cu banii - intelegeti voi, iar ea strangea fonduri de la ei si traia ca-n filme…
Bun.Asta a fost povestea…
Acu` intrebarea…
De fapt n-am nici o intrebare acu`…
Vreau sa va povestesc cateva chestii despre mine,ca sa ne cunoastem cat de cat, pen` ca urmeaza intr-o zi sa va intreb ceva si vreau sa fiti in tema cu ce fel de om am fost si ce caine-am ajuns, ca sa stiti ce sfat bun sa-mi dati la momentul ala…
Mai va zic maine o poveste, nu plecati!
Acu` mi-e foame.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

happy
Nu stiu de ce, mie mi se pare un pic trist. Frumos si trist.

38 răspunsuri:
| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ceva ce eu nu stiu? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Inseamna ca am inteles eu gresit…
Imi amintesc ca mi-ai zis odata ca atunci cand n-aveai cont aici,imi citeai intrebarile impreuna cu o prietena de-a ta…
Si ca te amuzai impreuna cu ea…
Iar eu am calculat ca-i vorba despre NOname,pentru ca ea e singura din lista ta de prieteni care imi raspunde la intrebari si care se amuza la ele…
In rest tu mai ai acolo vreo doua fete care n-au mai intrat de prin aprilie si care nu mi-au raspuns niciodata,plus inca o tipa care vad ca se mai logheaza din cand in cand,dar care la fel n-au venit niciodata pe la mine…
Si-atunci,deci,nu e decat varianta asta – ca tu sa-mi fi citit intrebarile impreuna cu NOname…
Sau poate nici fata aia de care spuneai n-avea cont…
In fine,e incurcata treaba…
Da` si tie iti place sa raspunzi cifrat-asa,de nu intelege omu` nimica…
Cum ai facut si-acuma la ce te-am intrebat eu – mi-ai zis ca ai fost inselata "o data", da` n-ai zis daca de catre iubitu` asta de-acum (care ti-e sot, de fapt), ci ma faci sa inteleg ca doar ti s-a intamplat in trecut, ori eu ma referisem la relatia ta din prezent…
Bine…o lasam asa…
Sau n-o lasam.Deci – te-a inselat si l-ai iertat, sau e vorba despre o chestie mai veche cu un ``fost’’?
Imi zici?

NOname
| NOname a răspuns:

Ooooo, 0? Unde-i poza promisă? Sau treci direct la -1?hee hee

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu-ti scapa! Este vb despre o alta prietena..de fapt, eu lucrez la 2 minti, pentru ca cu ea nascocesc intrebarile. Deci nu numai despre mine este vorba daca citesti intrebarile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Tocmai ma gandeam sa-ti zic niste chestii,da` mi-e ca va certati intre voi si va stricati frumusete de prietenie,din cauza mea…
Pentru ca voiam sa iti spun ca esti o fata interesanta si ca te plac…
Intelegi?
Numai ca parca va aud ca incepeti:``deci mi-a zis ca ma place! ce-i raspund?``;``fata,nu te supara,da` eu cred ca pe mine ma place!``;``pai cum sa te placa pe tine,daca a zis ca ma place pe mine?``;``da` de unde stii tu ca ti-a zis tie,ma rog?;``deci termina,ca-i contul meu,pana la urma!``…
Serios vorbind,nu-i frumos sa zici ca ti s-a intamplat sa fii inselata,iar dupa o zi sa vii si sa spui ca nu despre tine e vorba,da` ca ai o prietena si ca scrii ce-ti dicteaza ea...
Chiar voiam sa iti raspund si sa iti spun cat de rau imi pare ca ai trecut printr-o chestie ca asta, intelegi?
Si, mai mult decat atat, imi facusem si planuri ca o sa schimbam mess-urile si ca o sa mai vorbim acolo una-alta...
Adica sa te ajut sa treci peste toate astea, sa iti spun o vorba de consolare, sau sa iti ofer un umar pe care sa poti plange...
Si asta pentru ca te plac...

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos mai gandesti tu! Si noi te placem, membru al TPU-lui; esti o piesa ce fara ea nu mai functioneaza atat de bine aceasta comunitate.
Dar cred ca esti confuz...sau si eu sunt...cine a zis ca eu plang?
Ps: Eu nu prea socializez pe internet; singurul cont in afara de asta e cel de mess, pe care nu m-am mai logat cred ca de apox un an.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

E bine daca ma placeti,mersi pentru asta,dar sa stii ca TPU-ul functioneaza la fel de bine si fara mine(sau chiar mai bine) – nu trebuie sa exagerezi acu`…
In rest,ma gandeam sa-ti dau un sfat pe care sa-l spui lu` fata aia care se marita in vara si care il banuieste pe logodnic ca o arde cu alta – deci ii doresc casa de piatra si divort usor,dupa.
Legat de chestia `ailalta – cate sanse sa dati iubitului care va inseala,aici am o veste mai buna – puteti sa-l iertati de fiecare data(adica la infinit),atata timp cat nu aveti incredere in voi ca meritati ceva mai bun…
Singura problema e acolo unde ai zis tu ca nu te risti sa bei apa dupa astea micile,alintatele – deci trebuie sa fiti foarte atente pe viitor si la amanuntul asta,pentru ca noi astia,infidelii,cam obisnuim sa le pupam in pasarica pe amante,ceea ce inseamna ca ar fi indicat sa nu ne lasati sa va sarutam pe buze,atunci cand ne intoarcem acasa cu buchetu` de flori in brate, ca sa va cerem sa ne mai iertati inca o data…
Deci cam asta e raspunsul meu la intrebarea aia a voastra - ai zis acolo ca vrei ``pareri si de la fete, dar si de la baieti``, s-a nimerit sa ma incadrez si eu intr-una din astea doua categorii, asa ca mi-am facut datoria de membru TPU si deci ti-am raspuns cum m-am priceput…
Sper ca te-am ajutat. happy

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru sfaturi.