| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.Cand aveam vreo doua`j de ani m-am iubit cu o fata de 18…
Se indragostise ea de mine prima,pentru ca eram frumusel (si acuma sunt la fel) si s-a bagat in seama cu mine pana m-am prins eu ca ma place (stateam in acelasi cartier,dar o stiam doar din vedere putin),si deci am invitat-o intr-o zi in parc la o plimbare,ne-am pupat,fluturasii…stiti - flup-flup-flup - in burta si la mine si la ea,apoi ne-am luat de mana si-am plecat acasa…
Juma` de an a fost frumos…Incepusem s-o iubesc si eu mult pentru ca era dulce si cuminte si frumoasa,ea m-a dus intr-o zi si i-am cunoscut si parintii,m-au placut si ei ca eram politicos si toate alea - baiat educat cu bun simt,iar la un moment dat taica-su chiar m-a invitat la el in garaj sa antifonam Dacia pe dedesubt, ocazie cu care mi-a zis ca i-ar place un ginere ca mine, si mi-a mai spus el acolo ceva de nu stiu ce casa la curte care va fi a ei cand s-o marita, plus masina pe care tocmai o rasturnasem pe-o parte…si ca ne cumpara si mobila.Pentru casa aia, nu pentru masina.In fine…
Si deci dupa vreo juma` de an-asa n-a mai mers, pentru ca ceva nu era in regula la ea – a inceput sa vrea sa ma vada mai rar si chestii de-astea, sau era rece si distanta cand venea la intalniri…Adica nu ma mai placea…Si toate astea pentru ca a inceput sa placa un alt baiat, care avea vreo 30 de ani si era grec din Grecia, si care avea o mica afacere in RO – mai exact un magazin de nu stiu ce briz-briz-uri de-astea care se pun ornamente-n tavan.Cum le zice? Lustre – asa…Si deci omu` tinea o pravalie la parterul blocului ei,a filat-o pe fata ca era bunaciune,si n-a lasat-o in pace pana n-a convins-o ca el este ``alesul``. Adica nu stiu daca am zis bine,dar am si orezul pe foc si mai trebuie sa invart in el si ma deconcentrez,imi cer scuze pentru asta,TPU.
Iar ea la ales pe el – cum era si normal,apoi dupa vreo luna ei au ales sa fuga impreuna in Grecia,unde el dupa vreo doua-trei zile,cat a durat luna de miere,i-a dat ei de ales daca se prostitueaza,sau se-ntoarce acasa…
Povestea o stiu de la taica-su,pentru ca am mai sunat-o eu dupa ce ne-am despartit - ca imi era dor de ea - iar el a fost sincer cu mine si mi-a zis totul…
De fapt n-a fost chiar asa,nu mi-a zis nimic,m-a intrebat daca nu vin pe la el sa vorbim ceva,eu m-am dus,si el m-a bagat iar in garaj ca eram mai feriti acolo (masina era ok,n-am mai facut nimic la ea),si deci mi-a povestit totul…
Avea lacrimi in ochi si avea de doua ori,o data pentru ea si o data si pentru mine,ca ma placuse mult, ma vazuse ca pe baiatul lui si…acuma sa va spun sincer, parca nu ma mai durea asa de tare ca o pierdusem pe fata, cat ma durea de cat suferea el…
Si-am plecat acasa…
Dupa vreo 2 ani m-am intalnit cu el prin oras,intamplator…
Si mi-a zis ca s-a intors fata,ca a venit cu bani,a cumparat un apartament mic,si ca deocamdata nu mai pleaca inapoi…
Si am inteles de la el ca ala - proxenetu` - a scapat-o din maini la un moment dat, iar ea a inceput sa faca bani singura, terminase cu prostitutia aia de-o stim noi de la televizor (cand le filmeaza pe trotuar si ele fug)si mergea pe alta combinatie, isi facuse cativa amanti mai pe la vreo 60 de ani-asa,batrani deci, dar oamenii stateau pe lovele multe, adica se jucau cu banii - intelegeti voi, iar ea strangea fonduri de la ei si traia ca-n filme…
Bun.Asta a fost povestea…
Acu` intrebarea…
De fapt n-am nici o intrebare acu`…
Vreau sa va povestesc cateva chestii despre mine,ca sa ne cunoastem cat de cat, pen` ca urmeaza intr-o zi sa va intreb ceva si vreau sa fiti in tema cu ce fel de om am fost si ce caine-am ajuns, ca sa stiti ce sfat bun sa-mi dati la momentul ala…
Mai va zic maine o poveste, nu plecati!
Acu` mi-e foame.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

happy
Nu stiu de ce, mie mi se pare un pic trist. Frumos si trist.

38 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce poveste frumoasă şi tristă, vorba Kalei, o adevărată dramă şi foarte artistică, mai un pic şi plângeam, nu mai ştiam cum să te consolez şi ce să spun, dacă să spun ceva, dar m-ai înveselit la loc cu comentariile de după. Eşti mare figură.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Da.E putin trista povestea, da` pot sa scriu altele si mai triste…
Pentru ca ar mai fi vreo doua…
Si tot despre iubire.Am avut aventuri mari cu iubirea asta.Cred ca iti aduci aminte ca am povestit odata cum la 7 ani am pupat o fata si mi-a dat cu o carte peste bot, de mi-a spart buza…
Ei bine - atunci trebuia sa inteleg eu ca iubirea poate fi si dureroasa, dar din pacate eram prea mic ca sa prind mesajul asta…
Si povestea am scris-o pentru ca n-am facebook.Ca daca aveam facebook mai imi puneam niste poze pe-acolo,ca am fost la pescuit acu` o saptamana,si imi trecea timpul mai usor pana se facea mancarea aia…
Uneori ma gandesc ca ar trebui sa ma insor,ca sa aiba cine sa-mi gateasca,tocmai ca sa nu mai stau eu prin bucatarie si sa-mi aduc aminte de alte chestii,pe care apoi sa incep sa le scriu pe-aici…
Dar daca ma insor,n-o sa mai intru pe TPU,iti dai seama ca n-o sa mai am timp pentru asta…
Cum o dai,tot nu-i bine…
*Isi aduce aminte ca nu mai are nici un tricou curat pentru maine; cauta in cosul de rufe, scoate unul, il miroase, apoi il da cu un spray, il miroase din nou, dupa care il impatureste si-l pune pe scaunel langa pat*…
Da…Deci daca m-as insura n-as mai avea timp de net, probabil…
Ca sa nu mai spun ca mai apar si copiii.Asta inseamna teme de facut.Ca viata asta-i ca un cerc,daca-ai observat…Te nasti,de duci la scoala,faci teme, apoi cresti mare, te insori, naste nevasta – iar teme…
*se ridica si merge iar la cosul cu rufe; scoate o pereche de ciorapi, o pune in chiuveta, arunca un sapun peste ei, da drumu` la apa si se-ntoarce*
Si…cum spuneam viata e ca un cerc.Si iubirea e ca un balon de sapun.Stii – cand sufli intr-o de-aia si ies baloanele alea si se sparg…Si mai ramane unul singur,mai mare-asa,zboara ce zboara,tu sufli iar spre el ca sa nu cada pe pamant si sa se sparga,il tii cat mai mult in aer,te bucuri de el,dar tot il scapi la un moment dat,si ajunge pe pamant si …gata,nu mai e…Si iar trebuie sa faci baloane...iar ramane unul singur…
Asa e iubirea – baloanele mici sunt incercarile,iar balonu` mai mare e iubirea aia care dureaza putin mai mult, da` nu de tot…
Ca si tu ai zis, ca majoritatea relatiilor se termina la un moment dat…
*se duce, stoarce aia, ii pune la uscat, se-ntoarce*
Sau daca ar fi voie pe TPU sa iti faci temele, poate ca as mai intra si-atunci.
Da` poate pana cand ma-nsor eu se mai schimba regulamentul ala…
*se apleaca si miroase tricoul de pe scaunel*
Auzi? Vrei sa-ti zic cum putem sa castigam un tricou TPU? Ca am vazut ca nici tu n-ai…
Deci alegem 200 de intrebari de-asta mai vechi de 2-3 zile, sau chiar o saptamana sa zicem, apoi le scriem raspunsurile si le salvam in calculator, apoi maine incepem sa le trimitem pe toate, ne ia maxim o juma` de ora…
Ca nu ne controleaza Cristina sau Alexandra la ce intrebari raspundem…
Huh? Nu-i tare? Vrei sa facem asta?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Ingeniosule!

Aşa îmi place cum poţi tu fi profund şi amuzant simultan.hee hee
Auzi, mai bine nu te însura, că dacă îţi pică una ca mine, te închide în bucătărie cu tigăi şi cratiţe şi-ţi ia laptop-ul şi o să rămâi şi fără mâncare (+ haine curate, copii, teme...), şi fără TPU, iar noi fără poveşti. sad

Mai bine roagă-le pe fete să-ţi trimită un tricou, două (să ai la schimb), dacă tot îşi beau cafeau de dimineaţă pe poveştile tale şi le înveseleşti ziua (ai fost şi elf...).

NOname
| NOname a răspuns:

Ooooo, 0? Unde-i poza promisă? Sau treci direct la -1?hee hee

caramela
| caramela a răspuns:

Daca orezul este de post, vreau si euwinking
O povestioara cu mult umor si am citit-o cu drag inainte de culcare.
Astepam ziua de maine cu mare dragtongue
O seara bunahappy

| Pacala a răspuns:

Din curva nu faci femeie de casa, asta e morala povestii. La mai multe! Povesti, nu relatii cu curve.

| foxsilver a răspuns:

Hm, ca sa te cunoastem mai bine, ai fi putut sa incepi cu varsta reala, inaltimea si greutatea happy
Dar vad ca tu ai inceput cu viata amoroasa, din care sa intelegem ca nu se apreciaza cam de mult barbatii frumosi si cu bun simt, daca n-au si bani.
As mai spune ceva, dar si eu am treaba in bucatarie-fac pizza, si ascult Michael Bolton, ca deh, e sambata seara, si trebuie sa am ceva de clampanit la un film romantic (deja ma vad un fel de Meg Ryan, romantica, singura, suspinand la un "sirop de tuse" laughing )

P.S. Observ ca gatesti orez, mai ceva decat chinezii!

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

O dau dracu de pizza, ma duc sa-mi fac un sandwich rolling on the floor

| Trolli a răspuns:

Pofta buna, astept sa ne povesteti si maine ceva...
(ce mananci la desert?)

| Seby90 a răspuns:

Tare omu, imi place laughing. Asculta-ti-l.

PS: Curva tot curva ramane.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca vrei iti dau reteta mea de orez cu legume!laughing

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Bine.Daca ai vreo prietena care-i mai singurica-asa, da-i hartia aia si trimite-o-ncoace…
Da` sa vina acu` dimineata, ca pana diseara la 9-10 vreau sa fie gata mancarea…

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Facem altceva:Iti dau reteta, gatesti. Apoi trimit fata, o cuceresti cu reteta mea.Asta pana in pranz... Diseara va hraniti cu... dragoste laughing

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Hai bine, facem asa! Zi-mi aia sa m-apuc de treaba! Da` poate nu vine si stau pana la 12 noaptea sa ma invart ca prostu` prin casa, tot asteptand-o…
E 10 acu`. Deci la 1 sa fie aici.
Eu cobor jos sa iau si niste faina de-aia alba ca vreau sa fac si-o placinta cu branza - de-asta stiu sa fac,c-am vazut odata la mama,cand era mic…
Stiu ca se pune ou si zahar in branza aia si se amesteca bine,pana se face galbena…Si intinzi o foaie de aluat din-ala care l-ai facut in pumni, apoi torni doua-trei linguri de de-aia, si dupa aceea impaturesti in patrat si-i dai drumu` in tigaie…Si mai departe se face singura, doar o intorci o singura data…
Da…Daca vrei iti trimit si tie vreo doua, maine dimineata…

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as inlocui prajitura aia cu frisca! Las la imaginatia ta ce faci cu frisca!
Eu ti-as dai idei, dar ma bate Cristina ca ii influentam pe astia mici.
Mai bine nu..Ramai la prajitura.Ca te prinde sora ta mai mica big grin
ps.Nu uita sa-mi trimiti si mie prajitura, ca eu ti-am facut lipeala. Daca mai ramane.

Răspuns utilizator avertizat
| VerdeLila a răspuns:

Faina poveste!
Foxsilver iti cam face ochi dulci dupa cum observ laughing va avea cine sa-ti fiarba orezul.
Chiar ieri am cunoscut un nene si imi povestea ca dupa 20 de ani de casnicie, si-a prins nevasta in plina actiune cu seful lor...deci lovitura dubla. Daca femeia inseala, e curva; daca barbatul inseala, femeia n-a stiut sa-l tina acasa.

| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Cu foxsilver m-am certat acu` vreo 3 ani, cand a zis ea ca de ce ma uit la copile de 18, eu om serios de 38 cat aveam la momentul ala…
Si atunci i-a spus aia mica sa nu se mai bage,ca ne facuse si o poezie la misto,sau ne dedicase nu stiu ce pamflet (am uitat) si nu stiu ce-am mai zis si eu,dar apoi ne-am oprit din borfaiala,cred ca mi-am sters contul,nu mai mi-aduc aminte chiar deloc…
Dupa aia am inceput o relatie cu aia mica,a durat un an juma`te,iar cand s-a terminat si deci a trebuit sa anulez nunta,am scris aici ca s-o anunt pe NOname sa nu mai vina, si a vazut si foxsilver ca s-a terminat iubirea si cred ca a zis ``v-am spus eu!``…
Si acum mai glumim pe TPU, nu-i nimic altceva, stai linistita…
Adica nu mai fi asa geloasa, ca n-ai de ce…
In fine...
Auzi, da` chiar voiam sa te intreb – care-i treaba cu chestiile alea cu inselatul(la intrebarea ta ma refer - aia cu sansele si ce-ai mai zis tu acolo)? Ori l-ai mirosit cu ceva pe iubitu` tau?
Poate nu-mi spui, ca ai vazut cum eu ma confesez la tine despre toate alea care le-am facut…

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s geloasa, doar zambeam crezand ca se ofera pretendentele sa-ti fiarba orez...dar aparentele inseala. Va ofer cate o portie de scuze si tie si lui foxsilver...sa aveti pofta!
Treaba cu inselatul...cum sa-ti zic...mda, observ ca esti in perioada sinceritatii si a confesiunii.
In intrebarea mea e pura curiozitate; intr-adevar, am fost inselata o data si "cu ajutorul" experientelor prietenilor, am prins de frica si am vrut sa aflu si parerile celor de aici daca e "santos" sa oferi mai multe sanse unui fat frumos, in cazul in care, ptiu ptiu, se intampla.

| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Ti-am acceptat scuzele, sa nu-ti faci probleme de asta…
Doar esti prietena lui NOname.Si nu ma refer ca esti aici prietena cu ea, ...am inteles ca sunteti prietene bune si in viata reala…

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ceva ce eu nu stiu? happy

| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Inseamna ca am inteles eu gresit…
Imi amintesc ca mi-ai zis odata ca atunci cand n-aveai cont aici,imi citeai intrebarile impreuna cu o prietena de-a ta…
Si ca te amuzai impreuna cu ea…
Iar eu am calculat ca-i vorba despre NOname,pentru ca ea e singura din lista ta de prieteni care imi raspunde la intrebari si care se amuza la ele…
In rest tu mai ai acolo vreo doua fete care n-au mai intrat de prin aprilie si care nu mi-au raspuns niciodata,plus inca o tipa care vad ca se mai logheaza din cand in cand,dar care la fel n-au venit niciodata pe la mine…
Si-atunci,deci,nu e decat varianta asta – ca tu sa-mi fi citit intrebarile impreuna cu NOname…
Sau poate nici fata aia de care spuneai n-avea cont…
In fine,e incurcata treaba…
Da` si tie iti place sa raspunzi cifrat-asa,de nu intelege omu` nimica…
Cum ai facut si-acuma la ce te-am intrebat eu – mi-ai zis ca ai fost inselata "o data", da` n-ai zis daca de catre iubitu` asta de-acum (care ti-e sot, de fapt), ci ma faci sa inteleg ca doar ti s-a intamplat in trecut, ori eu ma referisem la relatia ta din prezent…
Bine…o lasam asa…
Sau n-o lasam.Deci – te-a inselat si l-ai iertat, sau e vorba despre o chestie mai veche cu un ``fost’’?
Imi zici?

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimic nu-ti scapa! Este vb despre o alta prietena..de fapt, eu lucrez la 2 minti, pentru ca cu ea nascocesc intrebarile. Deci nu numai despre mine este vorba daca citesti intrebarile.

| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Tocmai ma gandeam sa-ti zic niste chestii,da` mi-e ca va certati intre voi si va stricati frumusete de prietenie,din cauza mea…
Pentru ca voiam sa iti spun ca esti o fata interesanta si ca te plac…
Intelegi?
Numai ca parca va aud ca incepeti:``deci mi-a zis ca ma place! ce-i raspund?``;``fata,nu te supara,da` eu cred ca pe mine ma place!``;``pai cum sa te placa pe tine,daca a zis ca ma place pe mine?``;``da` de unde stii tu ca ti-a zis tie,ma rog?;``deci termina,ca-i contul meu,pana la urma!``…
Serios vorbind,nu-i frumos sa zici ca ti s-a intamplat sa fii inselata,iar dupa o zi sa vii si sa spui ca nu despre tine e vorba,da` ca ai o prietena si ca scrii ce-ti dicteaza ea...
Chiar voiam sa iti raspund si sa iti spun cat de rau imi pare ca ai trecut printr-o chestie ca asta, intelegi?
Si, mai mult decat atat, imi facusem si planuri ca o sa schimbam mess-urile si ca o sa mai vorbim acolo una-alta...
Adica sa te ajut sa treci peste toate astea, sa iti spun o vorba de consolare, sau sa iti ofer un umar pe care sa poti plange...
Si asta pentru ca te plac...

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos mai gandesti tu! Si noi te placem, membru al TPU-lui; esti o piesa ce fara ea nu mai functioneaza atat de bine aceasta comunitate.
Dar cred ca esti confuz...sau si eu sunt...cine a zis ca eu plang?
Ps: Eu nu prea socializez pe internet; singurul cont in afara de asta e cel de mess, pe care nu m-am mai logat cred ca de apox un an.

| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

E bine daca ma placeti,mersi pentru asta,dar sa stii ca TPU-ul functioneaza la fel de bine si fara mine(sau chiar mai bine) – nu trebuie sa exagerezi acu`…
In rest,ma gandeam sa-ti dau un sfat pe care sa-l spui lu` fata aia care se marita in vara si care il banuieste pe logodnic ca o arde cu alta – deci ii doresc casa de piatra si divort usor,dupa.
Legat de chestia `ailalta – cate sanse sa dati iubitului care va inseala,aici am o veste mai buna – puteti sa-l iertati de fiecare data(adica la infinit),atata timp cat nu aveti incredere in voi ca meritati ceva mai bun…
Singura problema e acolo unde ai zis tu ca nu te risti sa bei apa dupa astea micile,alintatele – deci trebuie sa fiti foarte atente pe viitor si la amanuntul asta,pentru ca noi astia,infidelii,cam obisnuim sa le pupam in pasarica pe amante,ceea ce inseamna ca ar fi indicat sa nu ne lasati sa va sarutam pe buze,atunci cand ne intoarcem acasa cu buchetu` de flori in brate, ca sa va cerem sa ne mai iertati inca o data…
Deci cam asta e raspunsul meu la intrebarea aia a voastra - ai zis acolo ca vrei ``pareri si de la fete, dar si de la baieti``, s-a nimerit sa ma incadrez si eu intr-una din astea doua categorii, asa ca mi-am facut datoria de membru TPU si deci ti-am raspuns cum m-am priceput…
Sper ca te-am ajutat. happy

| VerdeLila a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| KnowEverything a răspuns:

S-a ars orezul?

| AbaraiRenji a răspuns:

Ioi,și așteptam o întrebare în care să-ți dăm sfaturi sau chestii, mamă, ești tare omule. laughing)) Nu mai am răbdare până mâine(poftă bună). ^^

| iuliusnedelcu a răspuns:

Tare poveste, chiar ai putea scrie o poveste ca Amintiri Din Copilarie de Ion Creanga happy. Imi pare rau pentru evenimentele care ti s-au intamplat. Poate vei avea noroc alta data.

| TheDjoker a răspuns:

Phuu, frate.
Esti tare. Te poti apuca sa scrii o carte ca ai ceva din Ion Creanga.
Ai mult umor.
Apropo. Ti-a iesit bine orezul?

| anonim_4396 explică (pentru TheDjoker):

A iesit,normal.
Mersi de raspuns,mai vorbim…
*se duce si varsa oala in closet si trage apa; apoi se-ntorce in bucatarie,deschide frigiderul si gaseste o cutie de branza topita; se uita cateva secunde pe ambalaj si-o arunca nervos in galeata de gunoi; ia o bere, o desface si isi aprinde o tigara - ``oricum e tarziu, nu-i bine sa bagi in tine noaptea; mortii ma-si! – ca n-am si eu o femeie sa-mi gateasca!``; trage un sertar si scoate o punga cu seminte…``la anul` ma insor – gata!``; se intoarce la laptop, deschide google si tasteaza ''matrimoniale femei''; sterge si scrie din nou - ''matrimoniale barbati''; se gandeste un pic si iar sterge, apoi scrie - ''matrimoniale''; mai sta cateva secunde si completeaza - ''diverse'', da enter si apare - ''vand canapea extensibila in stare perfecta''; fumeaza ganditor...*

| Skylimit a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

| isabelmaria a răspuns:

Abia astept povestea de mainelaughing)