| Kmpg95 a întrebat:

ce parere aveti despre un baiat care alege o fata doar pentru modul in care arata? Adica nu face diferenta dintre o fata cuminte si una care a umblat din floare in floare, ci merge pe principiul "daca e buna " merge oricum. De asemenea ce parere aveti despre un baiat care paraseste o fata cuminte care il iubeste pentru una care e mai buna in pat si care profita de pe urma lui?
Multumesc.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil fata aia a stiut sa-i starneasca interesu si tu doar l-ai plictisit ca daca erai si tu interesanta, nu te parasea pentru aia. Degeaba esti tu "cuminte" daca plictisesti omu si n-are ce sa vada special la tine

| sofisis a răspuns (pentru Adry05):

Trist dar adevarat. Adaug:
Plus de asta...nu te mai da sfanta si nu o mai judeca pe fata aia. Nu ai stat la fundul ei ca sa vezi exact ce fel de persoana e. Poate e asa cum o descrii, poate e doar o imagine proiectata. Nu cred ca faptul ca tu crezi ca e mai josnica decat tine, te face pe tine vreun model de urmat sau mai valoroasa.
Pune pe "nu a fost sa fie" si la revedere. Nu iti bate capul cu "de ce" pentru ca nu vei afla niciodata.
Atractia este foarte importanta la inceputul unei relatii si majoritatea oamenilor actioneaza dupa ea.

| Adry05 a răspuns (pentru sofisis):

E important sa se gandeasca si de ce ca sa invete din astfel de experiente si sa evolueze ca persoana.

| romeo78 a răspuns:

Pentru că acele fete sunt atrase de băieții cu bani și mașini, răsfățați de părinți. Obișnuiți să dea ordine, să fie slujiți, nu să asculte, să li se dea ordine!
Deci, aceasta este situația reală!
Nu fiți geloasă, invidioasă pe o "pupăză", căci peste toată lumea vine bătrânețea, iar peste ele când va veni și vor rămâne singure, pe când una cuminte va avea familie!
Frumusețea nu este veșnică, nemuritoare precum sufletul, ci supusă deteriorări și distrugerii!
Iar, la un moment dat, se va plictisi și va căuta altă "pupăză"!

| Freya1 a răspuns:

Atunci poti sa spui ca "E buna oricum, cu.r si tate sa aiba " cand vrei aventuri.Cand vrei o relație serioasă te mai uiti si la altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Gen sa fie buna oricum, cu.r si tate, si daca vrei si relatie serioasa de lunga durata, sa stie sa faca si mancare si sa fie responsabila.
asa?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand vrei o relație serioasă trebuie sa o duca si capul, sa stie ce vrea, sa aiba intentii serioase, sa fie de casa etc

| Iote a răspuns:

Baietii in general aleg fetele pentru aspectul lor, uneori chiar vulgar. Si prefera sexul in locul unei discutii inteligente.

| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine evident nu am o parere de loc buna pentru baietii care "iubesc" o fata doar dupa aspectul ei fizic.Am scriscuvantul iubesc in ghilimele deoarece aceasta nu este o iubire, ci e doar o simpatie.Simpatia e atunci cand iti place doar aspectul fizic al unei persoane, pe cand iubirea inseamna sa iti placa sufletul unei persoane mai mult de cat exteriorul, inseamna sa-i accepti defectele si sa o iubesti incontinuare.Aceasta simpatie tine putin timp din simplul motiv ca baiatul poate intilni oricand o fata mai frumoasa pe care sa o simpatizeze mai mult, si gata cu asa zisa iubire.Acest tip de relatie bazat pe simpatie e doar o iluzie, caci cei care formeaza relatii pe baza acestui principiu ajung la un moment dat sa sufere si sa inteleaga ca au nevoie de o iubire adevarata si ca au pierdut timpul in zadar.Sa iubesti dupa aspectul fizic inseamna a fi naiv.Cat despre a doua intrebare,pot spune acelasi lucru,daca baiatul o paraseste de dragul altei fete ca arata mai bine si e mai buna in pat, inseamna ca el nu cunoaste ce inseamna iubire, si ca e inca cu capul in nori. Odata si odata aceasta greseala o sa-l faca sa sufere, si va intelege ca a gresit, dar va fi prea tarziu.Asa e mereu.