| PerfectAngelBaby a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine? as vrea sami reuceresc prietenul si am nevoie de cateva sfaturi. dar nu gen "uital..sau treci peste". sa va povestesc in mare cum sta treaba ca sa puteti intelege. Am fost 5 luni impreuna a fost minunat.dar apoi a trebuit sa plece in alt oras cu munca. Asa k vorbeam doar la telefon. dupa care sia schimat statusul pe fb in "single" era indiferent si rece cu mine.mi-a spus ca nu putem si impreuna ca are multe pe cap. probleme cu munca cu banii etc. dar eu inca il iubesc ..nu il pot uita mai ales ca din toamna se va reintoarce aici la munca.mi-a spus ca nimic nu ii merge bine iar faptul ca am fost impreuna a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat. dar nu mai putem continua..sa trec peste sa ma gandesc la altceva si la altcineva. a spus ca nu mai putem fi impreuna. ca a inceput sa mai vorbeasca si cu altcineva dar nu e sigur. il iubesc si nu il pot uita nici nu vreau..tot ce imi doresc este sa il recuceresc..mai ales k se va intoarce din nou aici... P.S Am uitat sa va spun ca totusi ma suna in fiecare zi sa vorbim. uneori mai are momente si nu ma suna 2 zile dar dupa o luom de la capat. ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-l intelegi? E foarte dragut ca a cautat sa-ti comunice pe un tot prietenos ca ce a fost intre voi s-a terminat si ca doreste ca intre voi sa ramana doar o relatie de amicitie, daca nu e asa asteapta pana la toamna si nu mai fi asa de sufocanta ca poate chiar asta il deranjeaza la tine, sunt baieti chiar si soti care isi au momentele lor de libertate. Daca intr-adevar te iubeste ai sa vezi ca o sa-ti spuna asta deoarece despartirea nu aduce decat si mai multa dragoste, nu vreau sa te dezamagesc dar eu cred ca 5 luni nu au fost indeajuns sa-l cunoasti foarte bine si mereu ma intreb de ce mama naibii puneti atat de mult suflet la inceputul unei relatii cand nu sti mai nimic despre persoana respectiva, si la piata daca mergi trebuie sa dai ocol pietii dupa care sa incepi a cumpara ce-ti trebuie

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Sunt cat de cat in situatia ta.si eu incerc sa il fac pe fostul prieten sa fim din nou impreuna dar nu reusesc sad e orgolios si nu lasa de la el.eu cred ca mai bine las ca timpul sa decida ce va pi si pana la urma tot se va intoarce el la mine daca ii pasa cu adevarat dar atunci poate va fi prea tarziu chiar daca il iubesc foarte mult sad

| Ivys a răspuns:

De ce nu incerci sa te ocupi putin si de tine? Sunt sigura ca sunt alte aspecte ale vietii de zi cu zi care necesita atentia ta si nu ar trebui sa iti neglijezi bunastarea. O femeie fericita e mult mai atragatoare decat o femeie deprimata si descurajata. Poti sa te distrezi cu prietenele, sa citesti cate ceva, sa cunosti oameni noi, si in tot timpul asta poti sa tii legatura cu el, dar fara excese, si sa fii vesela cand vorbiti, sa fie o placere sa te aude.