| LunaBlack898 a întrebat:

Cum as putea invata o persoana, care nu si-a dezvoltat prea bine sentimentele pe parcursul timpului si nu le cunoaste prea bine, sa iubeasca? Cum sa fac pentru a reusi sa dezvolt dragostea in interiorul acelei persoane? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.
P.S. fara raspunsuri la vrajeala va rog..am nevoie de putin ajutor puppy dog eyes

8 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu poti invata pe cineva sa iubeasca.Acest sentiment exista(sau cel putin asa ar trebui cred) in sufletul oricarui om. Daca persoana in cauza nu poate sa-si exprime sentimentele pentru ca fie este prea timida si va trebui sa ai f. multa rabdare cu acea persoana, fie ca se crede cea mai importanta, frumoasa, e.t.c, sau ca a trait intr-un mediu unde acest sentiment i-a fost total necunoscut.Pe acestea doua ma tem ca n-ai sanse de reusita sa le,, combati,,.

| William a răspuns:

Acea persoana a trait izolata pana acum?

| anabelisa a răspuns:

Sincer,chiar daca nu-ti pot fi de folos cu nimic, pentru ca si eu ma aflu in aceasta situatie, vorbind de mine insami, chiar sunt curioasa de raspunsuri si sper sa primesti raspunsuri folositoare.Dar, oricum e foarte greu, foarte...in ceea ce priveste dezvoltarea sentimentelor, nu cred ca tine de puterea mintii tale, ci de cea a persoanei in cauza.Cred ca voi incepe sa nu-mi mai ascund sentimentele in clipa in care voi realiza ca am suficienta incredere in mine pentru a destainui anumitor persoane ceea ce simt pentru ele, dar sper ca atunci sa nu fie prea tarziu.De obicei, ajung in situatia in care sunt pe punctul de a spune ceva, dar ma blochez.Asta se datoreaza faptului ca unii nu mi-au dat sansa de a le arata sau poate ca eu nu mi-am dat vreo sansa.Ce sa mai spun? Chiar nimic, pentru ca asa suntem noi. Dragostea cu forta nu se poate planta in sufletul unei persoane.Bine ar fi ca cineva sa-i ridice stima de sine...incepand cu aceasta treapta, totul se va cladi incetul cu incetul.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu simte nimic atunci nu ştiu cum ai putea să-l înveţi să facă asta. Încep să cred că totul vine din suflet.La fel şi iubirea, se dezvoltă la început iar după tot se dezvoltă ca o floare mare şi gingaşă.
Dacă cineva îţi dă ''check-in '' în inima ta atunci n-ai cum să nu-l iubeşti pentru că a intrat în sufletul tău.

Cum îl scoţi de acolo? Nu ştiu dacă ai putea să faci asta fără să treacă mult timp şi multe persoane care să-ţi ocupe inima.
Scuze că am deviat de la subiect, e doar emoţia mea tastată.

| vocea a răspuns:

Pai ca sa fiu sincer, iubirea nu este un sentiment este o caltiate, ori ai aceasta calitate de a iubi ori nu o ai, si dragostea in interiorul acelei pesoane se dezvolta si prin regrete si prin bucuri, mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca femeile nu trebuie sa fie placute, chiar daca ele nu realizeaza, dorinta lor este alienata, vor ce se asteapta barbatii de la ele, ca ele sa fie dorite de ei. daca ceea ce vrea de fapt este iubirea si nu ceva care ''sa merite a fi iubit'' se va intoarce in bratele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in situatia expusa de tine, oarecum vina iti apartine, si asta pentru ca iubesti si te pui pe tava in mod voluntar!

Prin urmare, in orice relatie, eu recomand sa va iubiti partenerul / partenera nu dupa merit ci dupa nevoia pe care o are, in felul acesta dupa un timp, realizeaza ca fara efort si sacrificiu, nu se face nimic!

Prietenul tau poate ca provine dintr-o familie unde totul i-a fost oferit gratis, fara sa faca nimic, dar este probabil nici sa nu stie ce vrea, cum la fel de probabil poate sa fie si ca este mereu nemultumit in general de fete, ori, poate are un blocaj psihic, din pricina faptului ca tatii isi invata baietii sa profite de fete, iar unele mame, isi spala pruncii pe creier si sa aleaga fete exact dupa tiparul si personalitatea lor.

Poarta-te mai dur cu el, asa invata ca fiecare om gandeste diferit, si ca daca nu se conformeaza, desi poate sa aleaga ce vrea, ar putea sa nu primeasca.

| Alexandru0007 a răspuns:

Te poti da peste cap de 3 ori si tot nu o sa reusesti, daca omul simte ceva pentru tine, te va iubi iar asta vine de la sine