| Florentina9210 a întrebat:

Voi cum ati denigra o persoana?

sa zicem ca s-a jucat cu sentimentele voastre sau v-a dat planurile peste cap, din cauza acelei persoane ati suferit sa zic asa.
Ati putea sa treceti peste s-au i-ati face rau?

32 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Trec peste, dar dupa ce ii spun tot ce am de zis. Nu ma refer la injuraturi si altele de genul.
Nu mi-as face un scop din a-i face rau.
Mi se pare lipsa de caracter.

| Florentina9210 explică (pentru ToKen):

Nu toti gandesc asa. Uite de exemplu, fostul meu prieten era foarte gelos si posesiv, am avut mare noroc ca am scapat de el. El ca sa se razbune ca nu am facut ca el, l-a pus pe varul sau sa se intalneasca cu mine. Si ce sa vezi, in timpul acela trecea si el pe drum. Ce coincidenta.

| ToKen a răspuns (pentru Florentina9210):

Acu' na, orice experienta e o oportunitate de a invata. Tura viitoare o sa ai mai multa grija cu cine interactionezi. ^_^

| Florentina9210 explică (pentru ToKen):

Sa stii. ^_^

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu te pune cu prostul si cu nebunul, fiecare-si va avea destinul.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asta asa e. Dar intrebarea aceasta am pus-o mai mult pe fondul acelui ''stii tu cine'' care a incercat sa ma denigreze pe mine. Uite de exemplu azi noapte au oprit unii cu masina la mine la poarta, probabil au fost pusi de el. Sa zica lumea ca vezi ce cuminte e Flori sta noaptea la poarta cu baietii. A vrut sa imi faca rau.
Oricum daca se va mai intampla, o sa aiba de a face cu prietenul meu. Poate de la barbat la barbat o sa inteleaga sa ma lase naibii o data in pace. Daca el l-a pus pe varul sau, dar pe altii? Nu a fost frumos. Eu pana sa il cunosc pe el aveam viata linistita, fara probleme. Dar daca are ceva de zic, ceva nemultumiri, sa vina sa vorbim fata in fata, nu sa imi trimita mie toti indivizii la poarta sa imi strice mie reputatia!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

E las daca nu vrea fata-n fata, evita multe.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai e las, normal. Vreau sa ma lase in pace, ATAT!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ia masuri cu el!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu iau eu. Are cine sa ia.winking Oricum si varul meu care e din zona cu mine mi-a spus ca in cazul in care imi face ceva, o sa aiba de a face cu el. Si la cum il cunosc eu pe varul, mie mila de pielea lui! Chiar daca e ruda cu mine, nu e prea sanatos, ca si el de altfel! Ar iesi urat de tot! Si asta pentru ce, ca nu intelege el sa ma lase in pace, mai sunt fete destule!

| RAY a răspuns:

Multe persoane mi-au facut foarte mult rau in viata mea, dar am inteles ca de fapt eu eram vinovat
1 eram prea sincer cu ei, ceea ce nu-i bine cu cat esti mai bun, sincer cu atat lumea isi bate joc de tine mai mult
2 nu stiam ca actioam dupa instinctul si ca suntem animale care urmeaza instinctul si interesele atata tot
3 da persoanele le-am ignorat, nu le urasc dar nu le pot uita, nu pot sa urasc ce am iubit foarte mult
4 cei mai ipocriti oamenii sunt cei care se dau a fi sinceri, fi atenta la chestia asta

| Drimmero a răspuns:

Ii bate soarta destul, ce rau sa le mai faci? Lasa-i in pacea lor!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Asa este. Dumnezeu are grija de toti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu pot sa trec peste, dar nu o sa ii fac rau. In nici un caz. O sa ma obisnuiesc cu ideea. Eu imi vad de drumul meu.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Tu esti baiat bun!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

M-am saturat sa mi se spuna asa.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Noi astia buni, tot timpul suferim.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Povestea vietii mele sad

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca este cazul la mine dar daca s-ar intampla nu as denigra acea persoana, probabil ca as trece peste.

| Lawliet14 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului. Treci peste chiar daca ai fost ranita si chiar erai buna! Daca o persoana ti-a facut asa ceva, o sa realizezi dupa destul din timp din pacate adica la maturitate ca n-a fost pentru tine.

| Florentina9210 explică (pentru Lawliet14):

Inteleg, dar intrebarea nu a fost pusa pentru mine, am vrut sa aflu altceva!

| TheFragranceMaster a răspuns:

Toti ne jucam cu ceilalti, si tu faci la fel!
Las-o balta, viata e prea scurta!

| Florentina9210 explică (pentru TheFragranceMaster):

Aveti dreptate. Dar unii o fac mai mult din rautate. Eu am avut ghinionul sa gasesc pe cineva care vrea sa ma denigreze. Eu nu i-am facut lui absolut nimic. Din cauza lui am cearta cu mama. Imi tot spune ca e vina mea ca trebuia de la inceput sa o termin cu el. Am terminat-o, dar tarziu. M-a jignit sub anonimat. Acum a trimis pe unii la poarta mea, eu la ora aceea dormeam. La asta m-am referit in mare parte din intrebare.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Florentina9210):

Jigodiile de genul asta merita o corectie fizica,mai exact sa-l pocneasca careva aducindu-l pe calea cea dreapta sau macar sa te lase un pace. Daca nu cunosti un baiat de caracter sa-l educe un pic(ma refer,daca mai era cazul, sa-l bata bine), ignora-l, treci peste, ai sa mai intilnesti din pacate destule lichele.Mai ai varianta politiei daca devine prea agasant.

| Florentina9210 explică (pentru TheFragranceMaster):

Ati spus un mare adevar. La faza cu sa il bata cineva ca sa ma lase in pace, nu e dificil. Dar nu vreau sa faca varul meu puscarie din cauza lui. Sa imi distruga familia un '' coate goale''. M-am dat in vorba cu varul cu o posibila corectie in cazul lui dar imi e teama. A zis ca daca imi face ceva direct la poarta la el se duce si il joaca in picioare. Nu e rea ideea dar e riscanta. De ce sa creasca copii fara tata? Cat despre politie ma voi duce eu personal sa depun plangere impotriva lui. Daca voiai avea probleme. Si in orice caz. Il las pe Dumnezeu sa se ocupe. O sa il tranteasca jos cand o sa ii fie lui lumea mai draga

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu ma refeream la corectie fizica in sensul sa-l bage in spital si apoi cum spui, puscarie! Sa-i dea 2 peste nas, nu sa-l trimita la urgente! Sa vada derbedeul ca nu esti victima sigura, cum ii place sa-si imagineze in universul lui mic si bolnav.Genul asta de golani daca le arati ca nu dai 2 bani pe ei si esti hotarit sa maturi strada cu ei (aici ma gandesc la varu') fug precum gainile! In general un simplu avertisment din partea unui barbat determina secatura sa renunte!

| Florentina9210 explică (pentru TheFragranceMaster):

Eu v-am inteles dar varul meu o data ce incepe nu mai termina. Se enerveaza destul de repede si cine stie cum ii da vreuna si il lasa lat. Nu ma gandeam ca vorbind cu un baiat voi trece prin asa ceva. Si toate astea doar pentru ca nu am vrut sa fiu a lui. E un frustrat care nu accepta si refuzuri. El traieste in lumea lui. Am vorbut si cu tata la telefon, mi-a spus ca o sa vorbeasca personal cu mama lui ca se mai intampla sa vina cu acelasi autobuz. Sper sa se rezolve tot pe cale amiabila. Dar el e obsedat de mine, mi-a si zis-o. A zis ca ar vrea sa fuga cu mine unde sa nu ne gaseasca nimeni. O data a luat o poza de pe net cu doi tipi si a pus poza mea pe poza acelei fete si cica '' noi doi in parc''.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Florentina9210):

Inteleg ca tipu' asta e dus bine! Pentru mai multa siguranta du-te cu parinti la politie si depune o plingere!
Retardul ar putea deveni perculos. Evita iesirile singura, mai ales seara, adica sa fii insotita de un barbat, o fata nu te poate ajuta cu nimic!
Daca varul tau e atit de furios nu-l lasa sa faca nimic! Poate sa iasa prea urit!
Ai grija de tine!

| Florentina9210 explică (pentru TheFragranceMaster):

Cu siguranta. Va multumesc mult pentru sfaturi. Am noroc ca nu prea ies seara. Si in orice caz el e mai mult plecat dar poate sa puna si pe altii. Mi-a zis ceva de genul ca daca fac ceva ( cand eram cu el) imi dau singura foc la valiza. Si mi-a mai zis ca in cazul in care imi voi face pe cineva o sa imi provoace desparyire si sa bage certuri. Dar oricum pe acel baiat il voi pune in tema cu acest obsedat sa nu creada ceea ca ii spune el.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Florentina9210):

In general cateii care latra prea mult nu musca!
Fii totusi prudenta!
Vezi la tv ce de nebunii se intimpla!