| MiculFaraon a întrebat:

Daca iti arati prea mult sentimentele fata de persoana iubita este bine sau cam strica? Ma refer daca ii spui prea mult " te iubesc " sau " esti frumoasa " i se poate urca la cap acelei persoane sau este foarte bine? Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| baTTLe4uTr a răspuns:

Ma, nu esti singurul care si-a pus intrebarea asta!

O faci prea des: devine o obisnuinta greu de tratat iar atunci cand nu o mai faci vei fi acuzat ca ai devenit rece.
O faci prea rar / deloc: esti acuzat ca n-ai inima si nu iubesti cu adevarat.
O faci. regulat: esti un mincinos care nu are ce altceva sa spuna si mai tranteste cate un "te iubesc".

Ca baiat o vei spune de cate ori scoate cercetasul capul si nu ma poti contrazice. Asa confundam noi iubirea cu excitarea, asta e.

Tu fii baiat destept si orienteaza-te dupa felul ei de a fi si dupa contexte.

| MiculFaraon explică (pentru baTTLe4uTr):

Cel mai bun raspuns. Multumesc ai funda.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Decat sa ii spui mereu aceste cuvinte mai bine dovedeste-i.Prin fapte. Daca stie sa aprecieze asta, e bine.

| neutrino a răspuns:

Nu, daca este fata isteata se va amuza de minciunelele tale, spuse voit sau nu, dar te poate juca dupa bunul plac. Daca fata insa nu e prea isteata, va fi tare incantata de vorbele tale.

| lpavel a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana!
Unele te vor iubi mai mult iar altele vor profita... In ziua de azi sunt mai multe care profita! Bafta!

| Oana92 a răspuns:

Unui om normal ii face bine sa auda astfel de cuvinte... Daca persoana iubita e o pitipoanca fara minte sau un smecheras da, o sa i se urce la capwinking

| unknøwn a răspuns:

La faraoni nu se pune problema.

| Adriiana002 a răspuns:

Buna. Daca si ea iti arat sentimentele si iti spune acelasi lucru este foarte ok mai ales daca spune-ti din inima si este adevarat. Daca ea nu iti spune acelasi lucru e cam nasol, pentru ca inseamna ca nu simte acelasi lucru pentru tine sau ca e mai timida. Daca ai incredere in ea ca nu va profita sau nu ii se va urca la cap poti sa continui sa ii spui..Incearca sa o testezi intr-un fel sa vezi cu adevarat ce simte pentru tine happy