| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Cunosc o fata de la 4 ani, adică de la grădiniță (acum am 12) și suntem buni prieteni, adică am fost, de fapt nici eu nu mai înțeleg. In 2014 inceput sa îmi placă de ea. Apoi nu am mai văzut o 1 an penruca am fost în Italia si am venit la începutul anului scolar. Când am venit totul bine și frumos am auzit de la colegi ca a devenit c**** clasei. Neștiind despre ce e vorba si nimeni nu imi explica am întrebat o si mi-a explicat. A spus ca un băiat mai mare ca ea cu 3 ani a obligat o sa îl sărute. Eu am întrebat pe acel băiat și a spus ca ea a vrut. Si făcut și poza deci... Nu cred că poza aia ieșea așa bine în grabă. Oricum s-a supărat pentru că nu am crezut.
După câteva săptămâni ne-am împăcat. Iar azi am deblocat-o pe Facebook pentru ca tot asa dintr-o cearta tongue si a spus sa nu o mai bag in seamă și sa vorbesc cu Andreea (noua mea buna prietena cu care ma înțeleg bine si imi da efaturi).
Problema este ca se supara mult prea repede si putem vorbi doar la școală.
Aș vrea va rog sa îmi spuneți parerea voastră de ce se supără așa repede?

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cúrvă f., pl. e (vsl. kurŭva; bg. rus. rut. ngr. kúrva). Triv. Femeĭe depravată, maĭ ales care se oferă bărbaților pe banĭ (prostituată), faptul ca s-a sarutat cu un tip n-o face curva

| danay72 a răspuns:

Doar ea îți poate spune de ce se supăra. Poarta o discuție sincera și deschisa cu ea și vei înțelege mai bine comportamentul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci daca pupi pe unul ca fata mai nou esti curva
interesant

| NAT0 a răspuns:

O stresezi sau este stresată de lumea din jurul ei. Poate este geloasă pe noua ta prietenă. Nu am de unde să știu și nici tu nu ai de unde știi dacă nu stai de vorbă cu ea, dar atenție, nu vorbi cu ea pe Facebook, pe Facebook vorbești una alta dar nu chestii pe care ea le consideră serioase, astea se discută doar tu cu ea, față-n față. Și ea nu e o c^r^ă de la un sărut, c^r^a este cu totul altceva, poți să cauți în dex pe google ce înseamnă. C^r^a este femeaia prostituată care trece prin paturile la mai mulți, nu știu cum să te fac să înțelegi. Dar cred că am fost destul de explicit.
Și nu mai fii și tu gelos pe ea, este treaba ei ce face cu viața ei, dacă tu ești gelos că s-a sărutat cu un alt băiat de ce nu încerci să te combini cu ea și s-o poți săruta și tu. Eu am înțeles că nu ți-a picat bine când ai văzut poza aia dar dacă tu nu ești împreună cu ea, nu ai nici un drept.
Succes.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cum ar putea cineva sa fie curva la 12 ani? la varsta aia nici nu stie ce se intampla intre un barbat si-o femeie, ce probleme de viata is astea? Eu la 12 ani ma cataram in copaci si ma jucam inca de-a-v-ati-ascunselea, nu aveam asemenea "traume" in viata mea vai ma iubeste nu ma iubeste, e sfarsitul lumii.

| Cthulhu16 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti calm si sincer cu ea si sa aflii care este problema. Arata-i ca iti pasa de ea si incearca sa eviti pe cat posibil o cearta. Intr-un fel inteleg de ce e nervoarsa, avand in vedere ca unii colegii spun ca e o c**** doar din cauza unui sarut si probabil se astepta ca tu, fiindu-i un prieten bun sa o intelegi si sa o ajuti, pana la urma ce importanta are ce s-a intamplat in trecut. Daca aveti o discutie calma si sincera cred ca totul va deveni mai bine. Sper sa te impaci cu ea!

| 3L3c7r0 a răspuns:

Salut.
Este simplu. este stresata de lumea din jurul ei.o su estimati. Incearca sa vorbesti frumos si calc subiectul acesta cu ea.