| lllDiana a întrebat:

Deci...eu am avut o colega cu care nu ma intelegeam deloc la gradinita si in clasele 1-4 pentru ca ea imi luase cea mai buna prietena (sau prietena mea ma schibat cu fata asta), dupa ce "prietena mea" a plecat in Italia, nu stiu cum dar am devenit prietena cu fata asta si de anul trecut eram ca 2 surori, aveam foarte multa incredere in ea, ii spune-am orice dar ea m-ai avea o prietena buna(si eu eram prietena cu ea dar nu asa apropiate) cu care a stat in banca anul trecut (la inceputul clasei eram doar prietene, se intelegea mai bine cu tipa aia, pe la jumatatea anului am devenit "surori") si anul asta ea m-a intrebat daca vreau sa stam amandoua, normal ca am fost de acord fiind atat de apropiate, noi vorbeam zilnic dar weekendul asta nu am mai vorbit pentru ca am fost la majoratul varului meu si duminica seara la un after-party gen la el acasa dar pe la 23:30 am venit acasa pentru ca eram obosita si am intrat pe facebook unde imi lasa-se un mesaj in care ma ruga sa nu ma supar dar nu avem cum sa mai stam amandoua(mi-a stricat toata seara), eu am crezut ca a glumit si a 2 a zi am sunat-o iar ea mi-a spus ca nu vrea sa mai stam aman2 pentru ca se supara dirigu daca ne schimbam colegii (chiar s-a suparat anul trecut dar nu a facut nimic nimanui), nu am mai intrebat-o altceva si am inchis aman2 iar la cateva minute ma intreba pe fb daca m-am suparat etc. si i-am spus ca nu dar atunci cand ii scriam ca nu m-am suparat nu stiu de ce dar imi venea sa plang abeam ochii inlacrimati si nu ma puteam abtine, aveam un sentiment de dezamagire dar eu nu vreau asta, in ciuda a ce s-a intamplat noi vrem sa ramanem prietene si nu voiam sa ma supar pe ea dar de fiecare data cand imi amintesc ma intristez si parca am o senzatie de durere in interiorul meu (asa ma simteam si cand ea mi-a luat prietena din gradiniti dar eram mai mica si am uitat repede), vreau sa imi spune-ti ce as putea sa fac ca sa scap de sentimentul asta de dezamagire si de durerea asta nenorocita pe care o simt si nu o pot controla, eu vreau sa o iert si sa uit de ce s-a intamplat zilele astea (de asta ii spun ca nu m-am suparat) dar pur si simplu este ceva in interiorul meu ce ma impiedica sa iert si sa uit...

2 răspunsuri:
| Paulinaxoy a răspuns:

Daca esti o persoana buna si lasa o sa accepti asta, dar daca nu...big grin nu mai accepta sa te raneasca, sigur o s-o faca si a3a oara spune-i ca te-ai suparat si daca ea o sa zica pana la urma sa stati amandoua atunci poti sa treci peste dar daca nu raneste-o si tu! Nu te lasa calcata in picioare dupa mofturile ei. Sunt sigura ca dirigu' nu v-ar face nimic daca ati sta impreuna.

| lllDiana explică (pentru Paulinaxoy):

Ea m-a rugat foarte mult sa nu ma supar si sa ramanem prietene iar eu i-am spus ca nu m-am suparat pentru ca nu am vrut sa o ranesc, ea este "modelul" de elev al clasei, mereu are premiul 1 si din cauza asta pentru ea conteaza ce spune dirigu si nu vrea sa il supere, dirigu e un cretin care e in stare sa faca crize daca ne mutam iar ei ii e si cam frica de el. sad