| anonim_4396 a întrebat:

Povestea asta incepe asa : era inceputul anului scolar si eu aveam optional istorie si venise o fata noua din alta scoala... Si ea intra in vorba cum mine cum ma cheama la ce clasa sunt etc... E o fata destul de draguta ma rog am ajuns la concluzia ca ma place... Vineri am fost pana in fata clasei ei si am intrebat pe un coleg,de,al ei cum a fost testul la fizica si dupa acel baiat s-a dus repede in clasa si a strigat,,Lilly te cheama Timmy,, si dupa eu am plecat ca nu venise ceea ce nu inteleg eu de unde stie,baiatul acela de mine si, de, ea? Mie imi place de ea si de o colega de la mine din clasa si nu stiu ce sa aleg ajutati-ma! Am uitat sunt clasa a VIII

2 răspunsuri:
| AMa19 a răspuns:

Poi acum eu stiu. Mai intai te interesezi daca la colega din clasa ta i` place de tine, iar daca nu atunci poti sa ti-o faci prietena pe fata din cealalta clasa. Parerea mea, acum tu alegi. Fi foarte atent si examineaza-le, privestele din cap pana-npicioare, apoi tragi si o concluzie. Cea mai buna castiga laughing. Sper ca am putut sa te ajut. Succes in viata si mult noroc in dragoste. fundita big grin?

| Bibiss a răspuns:

Despre colega de la tine din clasa nu ai spus prea multe, deci nu o sa te pot ajuta in legatura cu ea. Intrebarea este, o placi pe cea fata "Lilly", sau doar ti se pare draguta? Doar pentru ca baiatul acela a zis "Lilly, te cheama Timmy" nu inseamna ca stie ca aveti o relatie (de prietenie, momentan). Ma rog, eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu a ta, doar ca eu sunt fata. Si stii ce am facut?! Am luat o foaie dintr-un caiet, si am notat acolo calitatile, si defecte ale celor 2 baieti pe care ii placeam (in cazul tau, fete). Baiatul care avea cele mai multe calitati, iesea 'castigator'. Si crede-ma ca functioneaza. Baiatul 'castigator' este acum iubitul meu, ma iubeste, il iubesc, si avem aproape 3 luni impreuna. Baftaa! big grin Funda? happy