| anonim_4396 a întrebat:

dau din belele in belele si vreau sa va cer parerea in legatura cu ceva...
Dcei eu sunt clasa a5a si intr-o zi mi-a aparut pe tel un nr si am sunat la el sa aflu cine e... in fine s-a lasat cu cearta pentru ca nu voia sa-mi spuna cine este, apoi am inceput eu mai bine voitoare sa vorbesc ca de obicei calma si draguta, am reusit sa aflu care ii este numele si acum nu mai stiu ce sa mai fac pentru ca el este prin a 8-10a iar eu i-am spus ca sunt clasa a 8a, acum ma suna din 2 in 2 ore si imi spune ca s-a indragostit de vocea mea si ca cu mine nu se plictiseste si ca are ce vorbi cu mine si ca vrea sa ne intalnim ( multi oameni cand ma intreaba ce clasa sunt imi spun ca asa arata ca una intr-a 8a si de aceea i-am spus asta pentru ca altfel nici nu m-ar fi luat in seama) nu stiu ce sa ma fac pentru ca el zice ca vrea sa ne intalnim si ca dupa cum vorbesc sunt mai mare de a8a. Deci efectiv nu stiu cum am ajuns sa ii spun ca ne intalnim saptamana viitoare si din cum vb ar vrea mai mult decat prietenie de la mine iar eu nu il plac pentru ca nu il cunosc si.si. ajutooooooooooor...

Răspuns Câştigător
| PsychSţev a răspuns:

Face mişto. laughing
Mai bine nu-i mai răspunde la telefon. Poate a format un număr greşit, şi aşa a ajuns la tine. Nu cred că te poţi îndrăgosti de cineva fără să-l vezi, să-l simţi, etc.
Deci părerea mea este să nu te întâlneşti cu el. happy

11 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Doamne,pai nu ii mai raspunde la telefon si nu te intalni cu el. Punct

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Nu-i mai raspunde la telefon, sau schimba-ti numarul laughing Adica, ce poti sa faci? Evident esti incantata sa vb cu el, dar nu mai mult... Dar ori ce ai face nu merge! E un strain totusi. E periculos... ai putea sa programezi o intalnire si sa nu apari (se va enerva), sau sa ii spui ca te muti din oras - numai sa scapi de el. Evident nu vrei sa ii spui adevarul, desi sigur asta il va face sa se opreasca din sunat laughing

Sau cand mai suna pune o prietena sa raspunda si zii ca ti-ai schimbat numarul si acum ea a primit numarul cand a cumparat cartela sau ceva de genu, ca nici macar nu te cunoaste, etc.

| Moonster a răspuns:

Nu te intalni ca cine stie ce iti poate face

| TheWorstNightmare a răspuns:

Te intalnesti cu el si vezi daca te place si in realitate, s-ar putea sa fie pretentios, dar daca te place asa cum esti si il placi si tu ramai cu el. Daca nu il placi, te desparti de el in 2-3 zile.Si eu sunt in clasa a5-a si am colege care sunt cu baieti de 14, 15 sau 16 ani.

| jojolik15 a răspuns:

Nu te intalni cu dansul! e periculos! nu il cunosti si crede-ma ca doar in filme se intampla sa te indragostesti de vocea unui om necunoscut

| Nimeni_9118 a răspuns:

Bună! Nu cred că ar trebui să dai curs situației! Nu îi mai răspunde la telefon că nu se știe dacă este a 8-a sau poate mai mare. Nu vreau să te sperii dar cred că ar fi bine să știi de pericolele de prin lume. Datorită site-urilor de socializare și a telefonului unii oameni atrag copii în diverse curse și afaceri necurate. Nu e bine să pregătești o întâlnire cu cineva pe care nu îl cunoști! Nu îi mai răspunde la telefon! Succes!

| Irinushh a răspuns:

Eu in locul tau as spune adevarul. Si daca el ar mai vrea sa va intalniti si dupa ce afla adevarul, fa-i pe plac! Dar mai bine du-te cu o prietena ca sa nu ai belele.

| zuzyy a răspuns:

Allo n-ati inteles nimic eu am zis ca nu imi place de el... of of of multumesc oricum de sfaturi

| Alycaaaa a răspuns:

Eu cred ca e vb dsp ploicica ca tie iti kan place d el

| ZambetheFalse a răspuns:

Pentru inceput... Buna si eu am 12 ani si sunt clasa a-5-a ma rog si eu am primit diverse telefoane sinnu le-am dat importanta. Daca nu a vrut sa spun ade la inceput cine e inseamna ca nici acum nu a spus adevarul.Am vazut ca ia primit un sfat cel cu prietena dar eu ma alta versiune sa-i dai prietenei tale sa rasounda si sa-i spuna ca tu i-ai dat cartela ta de tel ei si poate nu va suna. Poti sa-i spui adevarul sa-i spui ca esti cls a -5-a sau sa le spui parintilor despre asta, spune-i mai intai mamei tale te poate ajuta. Sper ca te-am ajutat scuze pentru greseli

| chiseady_7217 a răspuns:

Orice ai face nu te intalni cu el! Deoarece in primul rand:nu il cunosti.in al doilea rand,poate fi un om periculos, in al treilea rand, oamenii mai mari pacalesc copiii mici sa se intalneasca.si cine stie. poate te`ar pune la cersit sau cine stie ce s`ar putea intampla.nu vreau sa te sperii.dar.asta se intampla in viata reala.