| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru, nu stiu cum sa va zic dar simt nevoia de un sfat. Deci sunt niste fete la scoala dintre care 1 mi-a placut, i-am dat mai demult vreo 3 cererei de prietenie la aia si nici nu m-a bagat in seama, iar acum dupa un an cand le-am dat la toate 3 ghiciti, din 3 doar una mi-a acceptat si nu ea, cei drept aia arata cel mai bine, asa a model d-ala, da eu le-am dat la toate 3 ca sa nu isi dea seama aia 1, deci sincer, stau sa vb cu ele cateodata cand ne intalnim, eu fumez, si ele fumeaza, eu le-am dat o gramada de tigari, stateam si vorbeam cu ele, dar acum sincer, un **** de cerere de prietenie n-au putut accepta? Chiar mi s-a facut scarba de alea 2, nu stiu cum sa spun, dar imi vine ca pe aia nu mai vreau s-o vad in viata mea in fata ochilor mei! Aia cei drept nu stiu daca mi-a vazut cererea dar cealalta sigur a vazut-o si nu a acceptat, dar mi se pare un mare rahat ca stau si imi cer tigari, vorbesc cu mine dar un rahat de cerere nu accepta! Mi s-a acrit, nu stiu cum sa fac luni la scoala daca ma intalnesc cu ele si ma intreaba de cerere, ce sa le spun? Ca mie mi s-a acrit de alea 2, nu ma mai dau la nici una ca chiar nu sunt in stare, m-am gandit ca mai bine ma distrez doar si dau in p*** mea fetele. Asa m-am gandit. Toata ziua am stat on pe fb ca un disperat sa vad daca accepta aia! Acum mi-a luat cu scarba de toti! O cerere de **** macar putea sa accepte, nici nu-mi mai pasa! As vrea doar sa ma ajutati cu un raspuns ce sa le dau in caz ca ma intreaba de cereri, ce sa le spun la alea care n-au acceptat si ce sa-i zic la aia care a acceptat! Mentionez iar ca am dat la toate 3 cererea ca sa le induc putin in eroare, sa nu bata chiar asa la ochi. Deci, ce sfaturi imi dati? Ca chiar nu vreau sa schimb locul de fumat doar ca sa nu le mai vad pe ele! Sincer nici sa ma salute pe strada nu mai vreau, as vrea sa ma salut doar aia care a acceptat ca aia mi s-a parut si mai calma si mai sociabila. Efectiv a inceput sa mi se para mai draguta aia. Deci ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Le spui ca le-ai trimis la toate. La aia care a acceptat ii multumesti pe fb, la celelalte doua daca te intreaba le zici "nici o problema" si esti indiferent. Indiferenta doare cel mai rau.
Si nu te ambala nici cu cea care a acceptat, pana la o relatie mai e cale lunga.

| Axel22 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu ma ambalez cu aia, nici nu incerc cu ea, mi-e rusine si am invatat de la viata ca daca eu incerc ceva cu o fata pe mine ma ia dracu si gata.

| SkyPilot a răspuns (pentru Axel22):

Nu trebuie sa ai atitudinea asta. Vezi si tu, poate fata vrea sa te apropii de ea.

| Axel22 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu stiu ce sa zic. Am mai placut si alta fata dar nu am reusit iar, 2 ani mi-a placut de ea fara sa vorbesc iar acum cand nu imi mai place de ea ma inteleg bine cu ea. Cu aia de a acceptat n-am nimic, macar a dat un accept asa in scarba, dar celelalte nici macar asa sa dea accept sa zica macar ''hai ca mie mila de el ii dau accept ca e prost'', chiar mi s-a acrit, mi se pare o prostie. Ai idee cum te simti cand vezi ca vorbesti cu fata de care iti place dar ei de fapt nu-i pasa deloc de tine si cand ii dau un rahat de cerere pe net de care nici p*** lui Isus nu ar afla, pai. Deja e prostie, pentru aia as fi facut orice, stii cate tigari am fu**t. pe alea 2? Hai ca cealalta nu e chiar asa da alea 2. Imi pare rau acum ca am cunoscut-o vreodata, mai devreme mi-as fi dorit sa fiu handicapat ca atunci nu mai gandeam si nu avea cum sa-mi placa de ea.