| Trandafirii a întrebat:

dau funda! Deci am o sora mai mica cu 2 ani adica ea are 9 ani si eu 11 ani, de la varsta de 7 ani a plecat cu matusa noatra in Franta ca acolo e la scoala ca nu poate invata in Romania ca este exagerat de timida daca o data le-a spus parintilor,, Ce faceti?" asa si ma rog si ele vin in tara de 2-3 ori pe an, si mereu cand venea acasa dormea acasa, si vacanta asta de iarna pe 22 decembrie a venit si sta 10 zile in tara (pleaca pe 2 ianuarie) si pana acum a dosrmit la mastusa si azi poate o sunam pe matusa sa o lom pe sora mea acasa, si daca sora mea nu vrea? motivez ca am venit pe 25 la tara acolo si atunci a vrut acasa, dar mama a spus ca nu ca pe 26 plecam la rude la Braila, ce sa fac sa o conving sa vina acasa? funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce parinti ai tu, isi trimit copilul de acasa si cand se intoarce nu vor sa il mai vada?

| maria14142 a răspuns:

Este sora ta, ce ii place ei cel mai mult sa faca, da-te pe langa ea, convinge-o facand lucrurile pe care le place, sigur va vrea sa stea cu tine daca va vedea ca iti place ceea ce face ea cel mai des!

| NoooooNaMe a răspuns:

Incercati sa-i spuneti ca locul ei este langa familia ei... Stiu ca iti este greu fara ea...
Si eu am o sora mai mica... Am fost despartite vreo 4 luni cat ea a fost la bunici dar din alte motive, deci stiu cum te simti...